AfD розраховує на успіх на виборах у Тюрінгії

11

Чи окружний радник від AfD керуватиме в окрузі Зоннеберг у Тюрінгії, прямо на кордоні з Баварією? Це мають вирішити виборці.

 

AfD розраховує на успіх на виборах у Тюрінгії

Через десять років після свого заснування AfD розраховує на успіх у Тюрінгії та хоче зайняти вищий муніципальний пост. Сьогодні в районі Зоннеберг вона має шанс привести до влади свого першого районного адміністратора в Німеччині. Другий тур виборів визначить, хто керуватиме округом на кордоні з Баварією протягом наступних шести років: їхній кандидат Роберт Зессельманн чи діючий окружний адміністратор від ХДС Юрген Кеппер.

У першому турі виборів до районної ради, що відбувся два тижні тому, Зессельману не вистачило лише кількох процентних пунктів для перемоги. У Тюрінгії AfD зі своїм лідером Бьорном Хеке віднесена Управлінням із захисту конституції до категорії доведених правих екстремістів та перебуває під наглядом.

Заклик до підтримки кандидата від ХДС

Чинний член парламенту землі від AfD та адвокат Зессельманн отримав у першому турі 46,7%, кандидат від ХДС Кеппер – 35,7%. Результат виборів викликав тривогу по всій країні – тим більше, що AfD в останніх опитуваннях по всій країні, але особливо у східних землях Німеччини також демонструвала зростання.

Уповноважений федерального уряду по боротьбі з расизмом Реєм Алабалі-Радован закликав інші партії об’єднатися у світлі високих результатів AfD у опитуваннях. “Брандмауер проти ворогів конституції AfD не повинен впасти”, – сказала політик СДПН газетам Funke Mediengruppe.

У Тюрингії представники Лівих, СДПН, Зелених та ВДП, а також Німецька федерація профспілок (DGB) закликали підтримати кандидата від ХДС Кеппера. Деякі підприємства, ремісники та працівники культури регіону також виступали за високу явку виборців та рішення на користь демократичного та космополітичного голови адміністрації.

Читайте також:  Ескен звинуватила ХДС Гессена у недостатній рішучості

Неправдиві твердження у соціальних мережах

За даними ХДС, останніми днями виборча кампанія проходила нерівно, у соціальних мережах з’являлися хибні твердження. У другому турі виборів візьмуть участь близько 48 тисяч осіб. Виборчі дільниці відкрито з 8.00 до 18.00. Зоннеберг – один із найменших районів Німеччини з населенням близько 57 000 осіб.

Згідно з репрезентативним опитуванням Civey для телеканалу Welt, більшість німців стурбовані ідеєю районного радника від AfD. Так відповіли 52% опитаних. Водночас 43% заявили, що перемога AfD на виборах до районної ради їх не турбує. 5%, що залишилися, не визначилися з думкою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я