Verdi не виключає продовження попереджувальних страйків

64

Поїзди та автобуси простоюють, сміття не вивозиться: у кількох федеральних землях страйкують працівники державних служб. Це може бути лише початок, попереджає Верді.

 

Verdi не виключає продовження попереджувальних страйків

У колективному переговорному конфлікті у державному секторі профспілка Verdi не виключає продовження запобіжних страйків. Чи будуть загальнонаціональні страйки, багато в чому залежить від другого раунду переговорів, сказав Франк Вернеке, голова Verdi, в ефірі телепрограми ARD Morgenmagazin у вівторок. Він сказав, що сподівається на справедливу пропозицію від роботодавців. «Якщо ні, ми, звичайно, можемо мобілізувати зусилля в державному секторі, як на пошті, так і в аеропортах. Наша вимога дуже, дуже підтримується».

Вже у вівторок попереджувальні страйки у кількох федеральних землях паралізували частину життя. Verdi був задоволений початком протесту і оголосив про подальші страйки.

У ході поточного раунду колективних переговорів профспілка працівників сфери послуг Verdi та асоціація державних службовців вимагають збільшення доходу на 10,5%, або принаймні на 500 євро більше. Муніципальні роботодавці відкидають цю ідею як економічно недоцільну. Новий колективний договір для приблизно 2,5 мільйонів працівників державного сектору розрахований на дванадцять місяців. Другий раунд переговорів заплановано на 22 та 23 лютого у Потсдамі.

Попереджувальні страйки у всіх частинах країни

Особливо у Північному Рейні-Вестфалії страйки викликали затримки та скасування автобусних та залізничних рейсів. В Ессені автобусне та залізничне сполучення було припинено з 3.00 ранку, за словами представника профспілки Verdi. У Кельні, за даними транспортних компаній, трамваї та автобуси не ходили з 3.00 ранку. Профспілка оголосила про нові страйки на середу.

У перших великих запобіжних страйках у Шлезвіг-Гольштейні взяли участь близько 1000 робітників, сказав Франк Шишефскі, речник регіональної асоціації Verdi North. У Любеку, за даними профспілки, близько 350 співробітників міської адміністрації, установ для людей похилого віку та управління водних шляхів і судноплавства пішли заклик до страйку.

Читайте також:  Шольц розкритикував після висловлювань про біженців

У районі Кіля запобіжного удару зазнали комунальні служби та міська лікарня. На середу та четвер профспілка закликала до проведення нових попереджувальних страйків – у тому числі у Кілі та в окрузі Шлезвіг-Фленсбург.

У Баварії перші попереджувальні страйки пройшли у Вюрцбурзі та Ашаффенбурзі, де працівники місцевого транспорту та прибирання сміття припинили роботу. На середу заплановані страйки, зокрема, в Аугсбурзі, де співробітники дитячих садків проведуть попереджувальний страйк.

За словами Verdi, у Рейнланд-Пфальці близько 1400 працівників державного сектору взяли участь у страйку у Ландау, Пірмасенсі та Вормсі. “Це набагато більше, ніж ми очікували”, – сказав Юрген Кнолль, керуючий директор району Verdi у Пфальці. За словами Verdi, співробітники збройних сил Німеччини та федеральної поліції також взяли участь у запобіжних страйках.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я