Реорганізація керівництва бундесверу

35

Міністр оборони здійснює реорганізацію оборонного відомства. Перед Великоднем він письмово інформує всіх військовослужбовців бундесверу: знову буде штаб планування – і очолить його генерал.

 

Реорганізація керівництва бундесверу

Міністр оборони Борис Пісторіус швидко реорганізує керівництво бундесверу: бригадний генерал Крістіан Фройдінг очолить новий штаб планування та керівництва у Міністерстві оборони (BMVg), про це політик СДПН письмово поінформував усіх військовослужбовців бундесверу у четвер.

У міністерстві з 1968 року існував штаб планування для розробки та аналізу центральних військово-стратегічних цілей, але він був скасований у 2012 році за міністра оборони ХДС Томаса де Мезьєра.

Пісторіус також повідомив про своє рішення передати Крістіану Хендріку Хойзерману керівництво штабом управління. «Я повідомлятиму про кадрові зміни на вищих посадах прозоро – як тільки рішення будуть дійсно прийняті», – запевнив Пісторіус у листі, який опинився у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. І: «Я наголошую на цьому, особливо на тлі численних спекуляцій. Я прошу вас про довіру».

Бюрократія вже давно критикується

Очікується, що Пісторіус також може змінити низку посад у міністерстві. У міністерстві, а також у підлеглих федеральних органах влада вже давно критикує структури та тривалі процеси прийняття рішень через повільний початок корекції курсу після нападу Росії на Україну. Основна частина цієї критики вже звучала раніше, але без будь-яких ефективних змін. Пісторіус вже змінив генерального інспектора, статс-секретаря та президента Бюро закупівель BAAINBw.

«За останні одинадцять тижнів я уважно вивчив структури та процеси у BMVg, поставив багато запитань і насамперед вислухав вас. Я звертався за зовнішніми та внутрішніми порадами і багато чого дізнався про структури цієї установи», – написав Пісторіус у четвер. Він подякував вам за відкритість та компетентність.

Читайте також:  18 танків Leopard 2 замовили збройні сили Німеччини

«Багато хто з вас поділяє мій аналіз того, що ми, як будинок, маємо краще позиціонувати себе з урахуванням нових викликів», – продовжив міністр. Він сказав, що хоче зробити процес змін, необхідних для цього якомога прозорішим. Він поговорить з усіма органами та запросив їх на збори співробітників після Великодня. Пісторіус: «Там я хотів би представити вам свої плани – особливо щодо структури штату планування та управління – докладно пояснити свої мотиви і передусім обмінятися з вами ідеями».

Похвала від ВДП

Фройдинг, майбутній керівник штабу планування, наразі очолює спеціальний штаб «Україна» у Міністерстві оборони та також супроводжував Пісторіуса під час його поїздки до Києва. Цей офіцер координує військову допомогу Німеччині практично. Раніше він був командиром 9-ї танкової навчальної бригади в Мюнстері. Фройдінг неодноразово публічно аналізував та пояснював військові події в Україні.

Матеріальне підкріплення західними бойовими танками та бойовими машинами піхоти дозволить українцям створити локальну перевагу, сказав Фройдінг в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у лютому. “Тоді вони зможуть досягти успіху як в обороні, так і в наступі”, – сказав він.

У четвер у Бундестазі вітали рішення Пісторіуса. «Вже як керівник Ситуаційного центру Україна Крістіан Фройдінг цілеспрямовано впорався з непростим завданням та інформував про ситуацію із приємною сумішшю необхідної ясності та співчуття», – сказала голова Комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП). «Тому він є відмінним вибором на цей важливий пост з його незлобивою та суворою манерою поведінки».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я