Екс-міністр чекатиме на нову роботу до 2024 року

36

Уряд землі може заборонити оплачувану роботу або іншу зайнятість повністю або частково протягом перших 24 місяців після звільнення з посади, якщо є побоювання, що зайнятість завдасть шкоди громадським інтересам.

 

Екс-міністр чекатиме на нову роботу до 2024 року

Звільнена міністр охорони навколишнього середовища Тюрінгії Аня Зігесмунд, згідно з рекомендацією незалежної комісії, має пройти 16-місячний період очікування, перш ніж розпочати роботу в економіці. Період очікування, який можливий згідно із законом Тюрінгії про міністерства, розпочнеться, коли «зелений» політик піде у відставку з особистих причин наприкінці січня 2023 року, повідомили у четвер представники уряду та земельного парламенту в Ерфурті. Рекомендацію про 16 місяців, про яку вперше повідомило видання MDR Thuringia, було підтверджено.

Державна канцелярія не схотіла це коментувати. На запитання прес-секретар відповів лише, що кабінет міністрів, ймовірно, розгляне питання про можливу відпустку колишнього міністра довкілля у другій половині квітня.

Протягом кількох тижнів ходили розмови про те, що Зігесмунд перейде на роботу до Федеральної спілки німецьких підприємств з утилізації відходів, водопостачання та екологічного обслуговування, яка, згідно з більш ранніми заявами, хоче ухвалити рішення про заміщення посади виконавчого президента наприкінці травня. Ані Зігесмунд, ані асоціація офіційно не підтвердили, що саме вона є кандидатом на цю посаду. Спочатку політик «зелених» пояснювала свою відставку тим, що хоче взяти тайм-аут, щоб приділити час сім’ї, а потім почати нову кар’єру.

Міністерський закон Тюрингії передбачає період очікування до 24 місяців для колишніх міністрів, якщо вони хочуть зайняти роботу, що відповідає їхній колишній посаді. Зрештою, рішення про тривалість періоду очікування приймається урядом землі, який отримує рекомендацію від зовнішнього консультативного органу.

Члени консультативного органу обираються парламентом штату терміном на п’ять років відповідно до поправки до Закону про міністрів, на ухваленні якої наполягали, зокрема, «зелені» після приходу до влади у 2014 році. До його складу не можуть входити члени чи співробітники ландтагу, земельного уряду чи міністерств.

Читайте також:  Під загрозою дефолту Байден скасував частину візитів

За даними MDR Thüringen, Зігесмунд, як стверджується, вже була проінформована про рекомендацію консультативного органу. На питання MDR вона не захотіла підтвердити чи прокоментувати це. Асоціація заявила, що хоче завершити процес відбору кандидатів на посаду міністра до кінця квітня та ухвалити рішення про призначення на загальних зборах наприкінці травня, повідомляє мовленнєва компанія.

Закон Тюрингії про міністерства, в який були внесені поправки в 2018 році, говорить: «Уряд землі може заборонити оплачувану роботу або іншу зайнятість повністю або частково протягом перших 24 місяців після звільнення з посади, якщо є побоювання, що зайнятість завдасть шкоди громадським інтересам» .

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я