Штурм Конгресу: вимога імпічменту Болсонару

4

Не лише у США, а й у Бразилії відбуваються заворушення у столиці внаслідок зміни уряду. А для екс-президента Болсонара можуть настати й юридичні наслідки.

Після того, як на початку року радикальні прихильники колишнього президента Бразилії Жаїра Болсонару взяли штурмом урядовий квартал у столиці країни Брасилії, слідча комісія висунула вимогу пред’явити колишньому главі держави звинувачення. У підсумковій доповіді обсягом понад 1300 сторінок Болсонару звинувачується у спробі підриву верховенства закону, політичному насильстві та злочинній змові. Правляча партія вчора (за місцевим часом) більшістю голосів затвердила цю доповідь після п’яти місяців розслідування. Крім Болсонаро, звинувачення висунуто ще 60 особам, включаючи колишніх міністрів та військових.

Тепер доповідь буде направлено до прокуратури, яка ухвалить рішення про пред’явлення звинувачень. Як повідомляє бразильська газета “Folha de São Paulo”, захист Болсонару назвав результати доповіді неповними та необ’єктивними. Екс-президент у відсутності права захищатися, оскільки був викликаний до комісії для надання пояснень.

8 січня, через кілька днів після вступу на посаду його наступника Луїса Інасіу Лули да Сілви, прихильники Болсонару увірвалися до Конгресу, резиденції уряду та Верховного суду до Бразиліа, завдавши значної шкоди. Лише за кілька годин силам безпеки вдалося повернути ситуацію під контроль. Лула звинуватив Болсонару у підбурюванні своїх прихильників. Екс-президент відкинув ці звинувачення. Під час штурму урядового кварталу Болсонар перебував у США.

Читайте також:  Маттіас Кепп закликав "Світлофор" до робочих рішень

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :