Трамп вимагає тимчасово заборонити ФБР ознайомитися з документами, вилученими під час обшуку в його будинку

27
Акт вилучення документів у маєток колишнього президента США Дональда Трампа у Мар-а-Лаго
Акт вилучення документів у маєток колишнього президента США Дональда Трампа у Мар-а-Лаго

Під час обшуку в маєтку колишнього президента США в Мар-а-Лаго було вилучено матеріали з грифом «цілком таємно».

Колишній президент США Дональд Трамп у понеділок звернувся до федерального суду з проханням тимчасово заборонити ФБР розглядати матеріали, вилучені два тижні тому у його будинку у Флориді доти, доки не буде призначено уповноваженого юриста, який слідкує за вивченням документів.

Судове клопотання Трампа також вимагає, щоб Міністерство юстиції США надало йому докладніший акт про вилучене майно, і просить слідчих повернути будь-які предмети, які не підпадають під дію ордера на обшук.

«Не можна дозволити політиці впливати на відправлення правосуддя, – йдеться у документі. – Правоохоронці – це щит, який захищає американців. Їх не можна використовувати як зброю з політичною метою».

Клопотання розглядає окружний суддя Ейлін Кеннон, яку Трамп призначив суддею.

Світовий федеральний суддя Брюс Рейнхарт, який підписав ордер на обшук, вирішує, чи слід вимагати від Міністерства юстиції надати відредаговану копію письмових свідчень під присягою, де викладаються докази для обшуку будинку Трампа.

Міністерство юстиції на судовому засіданні минулого тижня рішуче виступило проти такої публікації, заявивши, що це надасть людям «дорожню карту» розслідування та, можливо, зупинить співпрацю свідків.

У своїй ухвалі суддя Рейнхарт погодився з побоюваннями Мін’юсту, але сказав, що хоче вивчити, чи існує «менш обтяжлива альтернатива засекреченню всього документа».

Міністерство юстиції має час до полудня четверга, щоб надати йому засекречену відредаговану копію документа, яку він потенційно може опублікувати.

Під час обшуку ФБР вилучило в Мар-а-Лаго 11 коробок секретних документів, деякі з яких мали гриф «цілком секретно» – найвищий рівень секретності, що використовується для інформації, що найбільш ретельно охороняється, і з якими можна ознайомитися тільки в спеціальних державних установах.

Читайте також:  Під час пандемії у дітей зростає психологічний стрес

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я