Під Джо Бейденом та Камале Гаррісом партія критично належала до Лібералу США та набагато позитивніше про Росію. З перемогою Трампа на виборах її позиція змінилася. Зараз AFD має друзів на сході та на Заході, оскільки лідер партії Аліса Вейдель вже наголосила. А як щодо тарифів Трампа, підриваючи німецьку економіку?
Дональд Трамп – зразок для наслідування AFD, нагадує tagesschau.de. Але його рішення ввести тарифи по всьому світу довіряють фондовому ринку в хаос. Що говорить провідна політика АФД? І що це означає для партійної стратегії? Здається, що зараз Трамп поставив AFD перед серйозною дилемою. Ця партія ніколи не приховувала співчуття до Трампа, але тепер його політика загрожує підірвати німецьку економіку.
Ще один прихильник переговорів
Маркус Фронтмейер, голова федеральної землі в Баден-Вюртемберзі, нещодавно вступив до ради парламентської групи АФД, також пропонує переговори. Мабуть, він фанат Трампа: фотографія президента США висить на полиці у своєму кабінеті. Відповідно, він не критикує президента США. Так, за словами Frontmeier, тарифи адміністрації Трампа пошкоджені німецькою експортною промисловістю, але все ще потрібен диференційний вигляд “Замість незграбної агітації проти Трампа”.
Для нього Тарифні оголошення є “Запросіть запрошення на таблицю переговорів і знайдіть рішення”. Зрештою, Трамп – “Делонг, а не автократ”.
Не хвалить, не лаяти?
Але навіть якщо лідер партії Кніпал заперечує це, AFD стоїть перед дилемою. Тепер партію не можна хвалити занадто голосно. Він щойно спричинив глобальний хаос на фондових ринках і загрожує торговою війною, що може ще більше шкодити хворому економіці Німеччини. Це порушило б німецькі інтереси, які представляла AFD, як вона сама неодноразово оголосила.
Якщо AFD занадто сильно критикує Трампа, це може поставити під загрозу партнерство з новими друзями зі Сполучених Штатів ще до того, як воно дійсно розпочнеться. AFD може лише сподіватися, що рішення буде знайдено переговорами до посилення ситуації.