Останній крок реформи охорони здоров’я у Бундесраті

34

Медичне обслуговування стає все дорожчим для мільйонів людей. Після довгих суперечок тепер має бути введена реформа, щоб протистояти цьому – незважаючи на те, що багато хто потребує більшого. Закон набуде чинності трохи більш як за два тижні. Огляд ключових моментів

 

Останній крок реформи охорони здоров’я у Бундесраті

Останній крок реформи охорони здоров’я: Реформа, яка передбачає підвищення внесків з 1 липня та полегшення становища тих, хто потребує догляду, має пройти останню перешкоду. Сьогодні Бундесрат (верхня палата німецького парламенту) остаточно розгляне законопроект міністра охорони здоров’я Карла Лаутербаха (СДПН), ухвалений Бундестагом.

У зв’язку зі зростанням витрат передбачається поки що забезпечити страхування довгострокового догляду фінансово до 2025 року. Внесок на догляд буде збільшено на 0,35%, а для людей без дітей ще більше. На початку 2024 року люди, які потребують догляду на дому та в будинку для літніх людей, отримуватимуть більше грошей. Опозиції та громадським організаціям цього недостатньо.

Реформа світлофорної коаліції має мобілізувати додатково 6,6 млрд. євро на рік на довгостроковий догляд після того, як нещодавно щорічні витрати зросли майже до 60 млрд. євро. Схвалення у палаті земель вважається безперечним. Комітет з охорони здоров’я Бундесрату рекомендує ухвалити закон і не передавати його до погоджувальної комісії.

Огляд ключових моментів

Догляд вдома

Допомога з догляду, яка востаннє підвищувалася у 2017 році, має зрости на п’ять відсотків з 1 січня 2024 року, як і суми натуральної допомоги. Допомога з догляду призначена для підтримки тих, хто потребує догляду, які не живуть в установах. Вони можуть вільно використовувати його, наприклад, для догляду. Залежно від рівня догляду, зараз воно становить від 316 до 901 євро на місяць. Близько чотирьох мільйонів людей отримують догляд на дому.

Читайте також:  Хаос у поїздах, скасування рейсів: Франція перед великим страйком

Догляд у будинках для людей похилого віку

З 1 січня 2024 року буде збільшено надбавки до допомоги для резидентів, запроваджені на початку 2022 року. Це дозволить знизити особистий внесок за чистий догляд на 15 замість нинішніх 5 % у перший рік перебування в будинку для літніх людей, на 30 замість 25 % у другий рік, на 50 замість 45 % у третій рік та на 75 замість 70 % з четвертого року. Справа в тому, що страхування довгострокового догляду – на відміну від медичного страхування – покриває лише частину витрат лише на догляд. У домашніх умовах додаються платежі за проживання, харчування та інвестиції в об’єкти.

Внески I

Внесок на догляд за хворими нині становить 3,05% від брутто-зарплати, для людей без дітей – 3,4%. Він має бути збільшений з 1 липня у поєднанні із змінами, викликаними ухвалою Федерального конституційного суду. Відповідно до цієї постанови, необхідно проводити більше відмінностей залежно від того, чи є у людини діти чи ні. Загалом внесок для бездітних осіб зросте до 4%, а для платників з однією дитиною – до 3,4%. Внесок роботодавця збільшиться з 1,525 до 1,7%.

Внески II

Якщо говорити конкретно, то внесок з догляду для багатодітних сімей буде знижено значно на період виховання дітей до 25-річчя відповідної дитини – і поступово на кожну дитину. Починаючи з двох дітей, потрібно буде платити менше – стосовно внеску працівника, який нині становить 1,525 %, – ніж сьогодні.

При двох дітях внесок працівника становитиме 1,45%, за трьох дітей – 1,2%, за чотирьох дітей – 0,95%, а за п’яти і більше дітей – 0,7%. Якщо дитина старша 25 років, «її» відрахування не застосовується. Якщо діти вийшли з періоду виховання, відрахування на одну дитину застосовується постійно, навіть якщо один із них перебуває на пенсії.

Читайте також:  Більшість федеральних штатів проти заборони на петарди

Річний бюджет

Як полегшення догляду на дому новий бюджет має об’єднати послуги з профілактики та короткострокового догляду – тобто забезпечення догляду, коли родичі не можуть цього зробити. З 1 липня 2025 року до 3539 євро на рік можна буде використовувати гнучко та без попереднього шестимісячного авансового періоду для першого використання. Для батьків дітей, які потребують догляду до 25 років з рівнем догляду 4 або 5, бюджет буде доступний вже з 1 січня 2024 року у розмірі 3386 євро, а потім збільшиться до 3539 євро до липня 2025 року.

Динамізація

У два етапи планується подальше збільшення всіх грошових та негрошових виплат. З 1 січня 2025 року планується підвищення на 4,5 % замість спочатку передбачених 5 % – в обмін на те, що бюджет все ж таки буде освоєний. З 1 січня 2028 року допомога буде збільшена відповідно до рівня інфляції за три попередні роки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я