Підсумки весняної конференції федеральних міністрів

20

На своїй триденній зустрічі міністри обговорили найнагальніші питання.

 

Підсумки весняної конференції федеральних міністрів

На своїй весняній конференції федеральні міністри та міністри земель погодилися забезпечити більше відеоспостереження у поїздах, трамваях та на вокзалах. Члени Конференції міністрів внутрішніх справ (IMK), яка завершилася у п’ятницю, також змогли об’єднатися навколо вимоги дозволити зберігання IP-адрес для розслідування випадків сексуального насильства над дітьми та підлітками. Досі це питання блокувалося на федеральному рівні в основному ВДП, яка натомість запропонувала процедуру швидкого заморожування, при якій дані зберігатимуться лише у разі конкретної причини.

На своїй триденній зустрічі міністри також обговорили:

– Міграція: землі хочуть, щоб федеральний уряд надавав їм не лише звіт про поточну ситуацію з міграцією, а й прогнози щодо переміщення біженців. Вони також домовилися про «можливість посилення охорони кордонів на особливо постраждалих внутрішніх кордонах на ситуативній та адаптованій до ситуації основі». Вимога деяких країн про тимчасовий стаціонарний контроль на кордоні з Польщею та Швейцарією не отримала підтримки. «Найбільша проблема зараз – на маршруті Білорусь-Польща», – сказав міністр внутрішніх справ Гессена Петер Бойт (ХДС). Він пояснив, що IMK висловився за класифікацію Грузії, Вірменії, Молдови, Індії, Марокко, Тунісу та Алжиру як так званих безпечних країн походження. Федеральний уряд, однак, хоче включити до списку лише ті держави, які є кандидатами на вступ до ЄС. Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) заявила, що саме тому вона провела підготовчу роботу із класифікації Молдови та Грузії як безпечних країн походження.

– Заборона на ножі: У спільному документі міністрів внутрішніх справ йдеться про те, що в поїздах необхідний «особливий захист», оскільки у разі насильства практично немає можливості втекти чи ухилитися. Зважаючи на надрегіональні транспортні зв’язки, необхідна загальнонаціональна постанова про заборону зброї в поїздах та на вокзалах. Тому це питання має бути розглянуте Федеральним міністерством внутрішніх справ. Федеральному міністерству також було запропоновано «за потреби домагатися відповідних змін в умовах перевезення Deutsche Bahn, особливо щодо ножів». “Ні персонал поїздів, ні співробітники приватних охоронних служб не повинні нести основну відповідальність за контроль, але це повинні бути співробітники федеральної поліції та поліції земель”, – заявив сенатор внутрішніх справ Гамбурга Енді Гроте.

Читайте також:  Бундестаг схвалив прискорення процедур створення інфраструктури

– Вибухи банкоматів: Число таких випадків різко зросло. Фезер пояснила, що з банківською індустрією було узгоджено низку конкретних кроків. Серед них – посилення відеоспостереження, встановлення протитуманних систем, а також систем фарбування чи наклеювання на банкноти та скорочення запасів готівки у філіях. Якщо повторна зустріч із представниками філій наступного тижня покаже, «що превентивні заходи не виконуються банками достатньою мірою, тоді ми ініціюємо юридичні зобов’язання», – сказала вона. Злам банкоматів – це «пограбування банку 2.0», тому діапазон покарань має бути скоригований.

– Легалізація каннабісу: Наслідки легалізації каннабісу, запланованої федеральним урядом, знаходяться «в бруді». Цілком незрозуміло, які зміни відбудуться у сфері злочинності, безпеки дорожнього руху, поліцейського контролю, чорного ринку та споживання. Тому Федеральне міністерство внутрішніх справ має замовити міжнародне порівняльне дослідження, щоб вивчити досвід інших країн та «зробити правильні висновки для боротьби зі злочинністю». У Нідерландах у подібних умовах зміцніла наркомафія, яка кинула виклик державі.

– «Останнє покоління»: З цього приводу існують різні думки. На прес-конференції після закінчення IMK критикував федеральний міністр економіки Роберт Хабек («Зелені»). Політик ХДС із Гессена сказав, що він здивований тим, що Хабек назвав заходи поліції та прокуратури, які були вжиті за рішенням суду, абсурдними. Подібні заяви урядовців завдають шкоди верховенству закону. Хабек назвав поліцейські репресії проти “Останнього покоління” “повним абсурдом”. «Зрештою, це не є підставою терористичної організації. Тому я не думаю, що це також правильно», – сказав він у середу. Однак він сказав, що йому також не подобається протести «Останнього покоління».

– Насильство проти гомосексуалістів та транссексуалів: Міністри внутрішніх справ просили покращити захист жертв. Перешкоди, що заважають їм висувати звинувачення, мають бути усунені. Фезер наголосив: «Ми маємо підвищити обізнаність, чутливість і тим самим надати велику підтримку постраждалим. Наприклад, кримінальні звинувачення мають подаватися через Інтернет, як це вже зроблено у Берліні. Пропонується захист адреси жертв, щоб зменшити побоювання з приводу повторних нападів.

Читайте також:  Розпочався місяць мусульманського посту Рамадан

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я