Канцлер Шольц оцінив маневри “Air Defender”

35

Загалом у навчаннях беруть участь 25 країн із приблизно 10 тисячами солдатів.

 

Канцлер Шольц оцінив маневри «Air Defender»

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) високо оцінив маневри ВПС Air Defender як важливий знак єдності та готовності до оборони НАТО та її союзників.

Важливо, що «заява про те, що ми готові захищати кожен сантиметр нашої території, також сприймається всіма серйозно», – сказав Шольц під час відвідування авіабази Ягель у Шлезвіг-Гольштейні, звідки винищувачі збройних сил Німеччини та інших збройних сил беруть участь у найбільших у історії НАТО повітряних навчань. Загалом у навчаннях беруть участь 25 країн із приблизно 10 тисячами солдатів та 250 літаками.

На знак солідарності із солдатами Шольц заліз у кабіну винищувача Eurofighter і йому показали, як керується найсучасніший винищувач Бундесверу. Канцлер у винищувачі – представник ВПС запевнив його, що такого не було принаймні 30 років, а можливо, й ніколи.

Шольц на «Гепарді», перед «Леопардом» та у гумовій шлюпці

Канцлер уже кілька разів показував, що він не боїться контакту з тяжкою військовою технікою. Під час відвідування військ на полігоні Путлос у Шлезвіг-Гольштейні в серпні минулого року 65-річний канцлер, який 40 років тому відмовився від військової служби та проходив цивільну службу в будинку для людей похилого віку, забрався на борт зенітного танка «Гепард». Рік тому в Литві, де Бундесвер зміцнює східний фланг НАТО, йому, серед іншого, подарували танки Leopard 2 та самохідну гаубицю 2000, найважчу артилерійську установку Бундесверу.

Усього 2 тижні тому канцлер перелетів з Ростока вертольотом на військовий корабель «Мекленбург – Передня Померанія», щоб подивитися на військово-морські навчання біля Балтійського узбережжя. Потім його доставили на гумовій шлюпці до мінного тральщика, щоб він отримав роз’яснення щодо захисту критично важливої ​​інфраструктури. Вже тоді він наголосив на важливості таких маневрів як сигналу сили – у тому числі й щодо Росії. Паралельно з Air Defender протягом останніх 2 тижнів до п’ятниці в Балтійському морі проходили маневри США Baltops – також за участю численних країн НАТО.

Читайте також:  Зеленський чекає на обіцяні танки

Шольц: «Співпраця у рамках Альянсу – «велике послання»

Прояв співпраці в рамках Альянсу – це «велике послання», особливо в наш час, сказав Шольц у Ягелі, маючи на увазі агресивну війну Росії проти України. «Готовність тісно співпрацювати між собою тут дуже велика». Він додав, що навчання також принесли практичну користь, виявивши можливості для покращення співпраці.

Шольц також оглянув винищувачі інших держав на льотному полі авіабази, зокрема F-16, який Україна хотіла б мати для оборонної боротьби проти Росії. Наразі уряд Німеччини розглядає питання про те, чи може він і чи братиме участь у підготовці українських пілотів для винищувачів західної розробки.

Під час навчань кілька винищувачів вилетіли на маневр, частиною якого є так зване «заспокоєння» партнерів НАТО на сході. З цієї причини, за словами представника ВВС, з початку навчань у понеділок винищувачі вже здійснили польоти до Литви, яка межує з Росією, та Румунії, яка межує з Україною.

Лише незначний вплив на цивільне повітряне сполучення

Проте більшість навчань проходить у повітряному просторі Німеччини. Досі порушення у цивільному повітряному сполученні були дуже незначними. Німецька служба управління повітряним рухом повідомила, що затримки, викликані «Повітряним захисником» цього тижня, становили близько 22 хвилини на день. Це менше, ніж у літні дні з грозами, коли затримки у повітряному просторі Німеччини сягають 50 хвилин. У прогнозі Air Defender Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) очікувала, що щоденні затримки становитимуть близько 55 хвилин.

Шольц висловив полегшення із цього приводу. “Я дуже вдячний усім учасникам за розуміння того, що тут це можливо, і ніхто серйозно не скаржився”. Наступного тижня солдати в Ягелі отримають ще один важливий візит. Міністр оборони Борис Пісторіус спостерігатиме за навчаннями разом із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Читайте також:  Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я