Літаючі об’єкти з Китаю — не загрожують

41

Звідки взялися три збиті літаючі об’єкти? Уряд США все ще перебуває у незнанні. Але принаймні Вашингтон зараз починає обережно виключати деякі припущення.

Три загадкові літаючі об’єкти з Китаю, збитих американськими військовими, не є частиною китайського флоту повітряних куль-шпигунів, згідно з початковими висновками Вашингтона. Крім того, немає чітких вказівок на те, що літаючі об’єкти прямували з метою шпигунства, заявив у вівторок директор з комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі.

США: літаючі об’єкти з Китаю, ймовірно, не виконували шпигунську місію

Проте досі невідомо, звідки взялися ці об’єкти і якою була їхня місія. Їхні деталі досі не знайдені, сказав він. «Не виключена можливість того, що це повітряні кулі, просто прив’язані до комерційних чи дослідницьких об’єктів і тому не становлять загрози», – наголосив Кірбі.

Після того як 4 лютого було збито передбачуваний китайський повітряний шар-шпигун, з п’ятниці американські військові зняли з неба ще три поки невідомі літаючі об’єкти. Один був збитий над Аляською, один над Канадою і один над озером Гурон, частиною Великих озер на півночі США, що межують з Канадою. Раніше США звинуватили Китай у здійсненні програми спостереження за допомогою повітряних куль, спрямованої більш ніж на 40 країн. Китай відкидає звинувачення та говорить про «надмірну реакцію» з боку США. Збита повітряна куля була дослідницькою кулею з Китаю, яка відхилилася від курсу внаслідок «форс-мажорних обставин».

Пошук уламків утруднений

Залишається відкритим питання, коли буде отримано остаточну інформацію про три збиті таємничі літаючі об’єкти. Кірбі сказав, що можна виключити, що вони є об’єктами уряду США. Погодні та географічні умови ускладнювали пошук уламків. Один із об’єктів врізався в морський лід біля берегів Аляски, інший знаходиться на дні озера Гурон. У вівторок начальник штабу США Марк Міллі визнав, що перша ракета, випущена над озером Хурон у неділю, не досягла мети. “Так, перший постріл припав повз”, – сказав Міллі на прес-конференції в Брюсселі.

Читайте також:  Позов прихильника Трампа проти поразки на виборах відхилено

Білий дім також подав пояснення звільненням за короткий проміжок часу. Північноамериканське командування ППО «Норад» скоректувало свої радарні системи після інциденту з передбачуваним китайським аеростатом-шпигуном, сказав директор з комунікацій Кірбі. За його словами, чутливість систем була збільшена, щоб виявляти більше об’єктів, які повільно, низько та високо літають.

Аналогічні повітряні кулі спостерігалися і раніше

Тим часом, ВМС США досягли більшого успіху, ніж у випадку з трьома загадковими літаючими об’єктами, у поверненні гаданого китайського аеростату спостереження, який був збитий біля атлантичного узбережжя США трохи більше року тому. Пошуковим командам вдалося підняти на поверхню перші частини повітряної кулі з морського дна.

«Ми навчаємось на уламках, які зараз піднімаємо з дна Атлантики»– сказав Кірбі. Він повторив свої звинувачення на адресу Китаю: «Це узгоджені зусилля китайців щодо використання цієї конкретної платформи для спостереження та збору розвідданих».

Кірбі підкреслив, що збита повітряна куля була не першою над територією США. Під час перебування при владі колишнього президента Дональда Трампа було щонайменше три польоти. Принаймні ще одна повітряна куля літала на початку президентського терміну Джо Байдена. Велика різниця із збитою повітряною кулею полягала в тому, що попередні кулі не пролітали над повітряним простором США протягом такого тривалого часу.

Зважаючи на напружену атмосферу між Пекіном та Вашингтоном, ходять чутки про можливу зустріч між вищою посадовцем зовнішньої політики Китаю Ван І та держсекретарем США Ентоні Блінкеном у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки, яка розпочнеться у п’ятницю. Китай не підтвердив факту такої зустрічі. Раніше американські ЗМІ повідомляли, що Блінкен розглядає можливість проведення такої зустрічі. Це буде перша зустріч на найвищому рівні між вищими посадовими особами двох країн з питань зовнішньої політики після того, як Блінкен скасував запланований візит до Китаю в найкоротші терміни на початку цього місяця через передбачувану китайську шпигунську кулю над США.

Читайте також:  Піт Сампрас розповів про рак своєї дружини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я