В урядовій коаліції є проблеми

18

Значна більшість вважає, що атмосфера між СДПН, «зеленими» та ВДП плачевна. Зокрема вони вважають, що ліберали гальмують реалізацію планів уряду.

Німці вважають: в урядовій коаліції є проблеми

Німці вважають, що всередині урядової коаліції нагромадилися проблеми. Через півтора роки після вступу на посаду нового складу уряду, згідно з опитуванням, настрій між партнерами по коаліції СДПН, «зеленими» та ВДП, на думку значної більшості німців, поганий.

Три чверті респондентів висловилися відповідним чином у новому “Політбарометрі” ZDF. Тільки 16% охарактеризували коаліційний клімат як добрий, за даними мовної компанії. В останні кілька днів між партнерами точилися спекотні суперечки щодо планованого закону про теплопостачання.

У тому, що деякі урядові проекти просуваються лише повільно, винна переважно ВДП, вважають 34% опитаних. 18% назвали «зелених», 3 відсотки – СДПН. Для 37% усі три партнери несуть рівну відповідальність.

Близько половини (51%) респондентів також вважають, що уряд працює досить погано. Тільки 41%, навпаки, вважає, що вона працює досить добре. Лише 22% вважають, що з федеральним урядом на чолі з ХДС/ХСС справи підуть краще. 25% переконані у протилежному. 48 відсотків не бачать жодної різниці.

Пісторіус найпопулярніший політик

В оцінці окремих політиків канцлер Олаф Шольц значно покращив свої позиції, порівняно з опитуванням, проведеним на початку травня. За шкалою від плюс 5 до мінус 5 політик СДПН тепер має оцінку 0,5 порівняно з 0,1. Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) явно попереду з оцінкою 2,0. За даними ZDF, міністр економіки Роберт Хабек («Зелені») опустився до найгіршого у своїй історії показника – мінус 0,6 (раніше мінус 0,2).

У недільному опитуванні СДПН трохи покращила свої позиції на один процентний пункт до 20%. ХДС/ХСС, з іншого боку, втрачає два пункти, але все ще явно попереду з 28%. AfD знаходиться на третьому місці з 17%, що на два відсоткові пункти більше. За «Зелених» (-1) нині проголосувало б 16% виборців, якби федеральні вибори відбулися у неділю. СвДП і Ліві залишаються лише на рівні 6 % і 5 % відповідно.

Читайте також:  Відстрочення ухвалення закону про опалення не буде

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я