Довідка про хворобу по телефону

12

Будь-яка людина, яку вже знає лікар і не має серйозних симптомів хвороби, у майбутньому також повинна мати можливість брати лікарняний по телефону. Не всім це подобається.

Здоров'я – Довідка про хворобу телефоном – терапевти задоволені можливістю

Асоціація лікарів загальної практики вітає можливість у майбутньому брати лікарняний лист по телефону. Лікарі працюють «на межі» через нинішню хвилю застудних захворювань та коронавірусу, сказав голова асоціації Маркус Байєр у четвер в ефірі радіо Deutschlandfunk. Можливість викликати хворого по телефону полегшить лікування, а також допоможе пацієнтам.

Федеральний об'єднаний комітет лікарів, лікарняних кас та клінік має намір у четвер ухвалити рішення про зміну керівних принципів. За певних умов воно має дозволити визнавати пацієнтів непрацездатними без відвідування лікаря – якщо вони вже відомі лікарю і вони не мають серйозних симптомів захворювання. За зразком спеціальних правил, що діяли під час кризи, спричиненої коронавірусом, для запобігання інфекціям. Термін його дії закінчився у квітні. Наразі планується запровадити постійну можливість отримання лікарняного листа по телефону. Підставою при цьому є відповідне юридичне доручення Бундестагу Федеральному комітету.

Баєр підкреслив, що лікарі завжди вимагали, щоб ця опція була відкрита тільки для «відомих» пацієнтів. Тому він вважає, що ймовірність зловживань невелика. Крім того, очевидно, що така можливість використовуватиметься лише при незначних захворюваннях, наприклад, якщо «тече ніс і трохи болить голова». На практиці, за словами Бейєра, процедура полягатиме в тому, що хтось зателефонує до реєстратури, а потім йому передзвонить лікар для уточнення.

«Час для справді хворих»

У разі серйозніших симптомів пацієнти, звичайно, повинні продовжувати приходити на прийом, підкреслив Бейєр. «Нам потрібен час для справді хворих», – попередив голова асоціації. У цьому контексті він також розкритикував стан цифровізації практик. На думку Бейєра, це не працює належним чином і «з'їдає час». Бейєр говорить про «псевдоцифровізації» та кампанію у паперовій промисловості.

Читайте також:  Дебати у Раді з прав людини

Роботодавці із сумнівом ставляться до можливості використання телефонних лікарняних листів. Штеффен Кампетер, керуючий директор асоціації роботодавців BDA, вважає, що цей захід «істотно порушує» мир на підприємствах, про що він повідомив радіостанції Deutschlandfunk. Федеральний міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах (СДПН), у свою чергу, заявив газеті Handelsblatt: “Це значне полегшення для працівників, роботодавців та лікарів”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я