Настійні вимоги щодо припинення вогню в Газі

10

Генеральний секретар ООН Гутерріш посилається на статтю 99 Статуту. Міністр закордонних справ Ізраїлю відреагував на це різкими словами. Проте й інші голоси звучать у тому ж напрямі.

Організація Об'єднаних Націй – Настійні вимоги щодо припинення вогню в Газі

Об'єднані Арабські Емірати представили Раді Безпеки ООН новий проект резолюції, який закликає до припинення вогню. «Об'єднані Арабські Емірати закликають до термінового ухвалення резолюції на користь гуманітарного припинення вогню і щойно представили проект до Ради Безпеки ООН», – повідомило у четвер постійне представництво країни Перської затоки через сервіс коротких повідомлень X (колишній Twitter).

Ситуація в секторі Газа катастрофічна і практично необоротна». «Ми не можемо чекати. Рада має діяти рішуче, щоб закликати до гуманітарного припинення вогню», – йдеться у повідомленні. Подібні спроби досі не мали успіху через опір США.

Гутерріш іде на рідкісний крок

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який є рідкісним кроком, раніше закликав Раду Безпеки ООН вжити заходів для запобігання гуманітарній катастрофі в секторі Газа. У середу в листі до Ради Безпеки голова ООН вперше з моменту вступу на посаду в 2017 році задіяв статтю 99 Статуту ООН. Вона дозволяє Генеральному секретарю привертати увагу Ради Безпеки до «будь-якого питання, яке, на його думку, може поставити під загрозу підтримку міжнародного миру та безпеки» і, за даними ООН, не застосовувалося вже кілька десятиліть.

Читайте також:  Війна в Україні 24 грудня

«Я повторюю свій заклик до оголошення гуманітарного припинення вогню. Це потрібно зробити в терміновому порядку. Громадянське населення має бути позбавлене ще більших страждань», – йдеться у листі.

Однак це викликало різку критику Гутерріша із боку Ізраїлю. «Його прохання активувати статтю 99 і вимога припинення вогню в Газі є підтримкою терористичної організації ХАМАС», – написав міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен на сайті X. Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, навпаки, приєднався до заклику Гутерріша ЄС у Раді Безпеки ООН підтримуватиме його ініціативу. Рада Безпеки має діяти негайно, щоб запобігти повному колапсу гуманітарної ситуації, написав Боррелл на сайті X у четвер.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я