Хольтер закликає включити освіту до Основного закону

9

Після «пізанського шоку» міністр освіти Тюрінгії Хольтер виступає за більш тривале спільне навчання та внесення поправки до конституції.

Міністр освіти Тюрінгії – Хольтер закликає включити освіту до Основного закону

У зв'язку з низькими результатами німецьких школярів у дослідженні Pisa міністр освіти Тюрінгії Хельмут Хольтер закликав до активнішої участі федеральної влади у вирішенні питань освіти. “Федеральний уряд має взяти на себе постійні фінансові зобов'язання у сфері освіти”, – заявив політик від Лівої партії в інтерв'ю німецькому агентству друку в Ерфурті. Він висловився за закріплення в Основному законі «спільного завдання освіти».

Організована шкільна система – це провал?

З четверга в Берліні відбувається конференція міністрів освіти, які також хотіли обговорити результати PISA. Після найнижчих результатів німецьких школярів пролунали заклики до проведення спеціальної конференції президентів міністерств для обговорення результатів.

Хольтер поставив під сумнів організовану систему шкільної освіти. «У Німеччині, а також у Тюрингії, четвертий клас здебільшого визначає шкільну кар'єру, а отже, і біографію дітей». Однак міжнародний досвід показує, що більш тривале спільне навчання є відповіддю на те, що виявили Піза та інші дослідження.

Заклик до відданості федеральним та державним програмам

Говорячи про бюджетну кризу на федеральному рівні, Хольтер попередив про її вплив на запланований Цифровий пакт 2.0 та програму «Стартові можливості». “З точки зору змісту все ясно, але не вистачає фінансової підтримки”, – сказав Хольтер про програму “Стартові можливості”. Він очікував, що програму остаточно затвердять у п'ятницю. Тепер на це чекати не доводиться через обговорення бюджету. Програма покликана забезпечити 4000 шкіл, які опинилися у скрутній ситуації, спеціальним державним фінансуванням на мільярди найближчими роками.

За словами Хольтера, досі немає визначеності щодо програми продовження цифрового пакту з 2025 року. «Нам треба надолужити втрачене», – сказав Хольтер і закликав «взяти на себе чіткі зобов'язання щодо Цифрового пакту 2.0». Однак, за словами Хольтера, ці два напрями не обов'язково мають бути пов'язані.

Читайте також:  Відмова від прикордонного контролю – більше в'їздів з Польщі

У Німеччині питання освіти належать до компетенції федеральних земель, що також закріплено у Основному законі. Однак останніми роками федеральний уряд робить все більший фінансовий внесок – наприклад, у рамках програми цифровізації, так званого Цифрового пакту. Хольтер знову закликав відмовитись від так званої заборони на співпрацю в Основному законі. «Я переконаний, що особливо коли йдеться про гроші, заборона на співпрацю має стати обов'язковою умовою для співпраці», – сказав він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я