Менше несанкціонованих в'їздів до Німеччини

10

Прикордонний контроль впливає. Однак ще потрібно з'ясувати, як контрабандисти відреагують на це у середньостроковій перспективі. Той факт, що деякі з них нещодавно озброїлися один на одного, може бути однією з причин того, що в Німеччину в'їжджає менше людей без дозволу.

Міграція – Менше за несанкціоновані в'їзди до Німеччини

Число несанкціонованих в'їздів до Німеччини у листопаді різко скоротилося порівняно з попереднім місяцем. Відповідно до відповіді федерального уряду на запитання депутата Клари Бюнгер (Ліва партія), у період з 1 по 23 листопада федеральна поліція виявила на сухопутних кордонах загалом 4353 несанкціоновані в'їзди і розпорядилася про 2299 повернення.

У жовтні на сухопутних кордонах Німеччини було зафіксовано 18 384 несанкціоновані в'їзди, більшість із яких припало на першу половину місяця. Порівняння з місяцями попередніх років також демонструє відносно низькі показники: За весь листопад 2021 року Федеральна поліція виявила 7543 несанкціоновані в'їзди на всіх кордонах порівняно з 12 538 несанкціонованими в'їздами у листопаді минулого року.

Згідно з цими даними, у перші тижні листопада значне зниження було відзначено не лише на кордонах із Польщею, Чехією та Швейцарією, де з 16 жовтня діє стаціонарний прикордонний контроль, а й на кордоні з Австрією. Подібний стаціонарний контроль був запроваджений там ще восени 2015 року і з того часу неодноразово продовжувався.

За попередніми даними Федеральної поліції, з 1 по 23 листопада на німецько-австрійському сухопутному кордоні було виявлено 921 нелегальний іммігрант та видано 493 приписи про видворення. Минулого місяця там було виявлено понад 6921 нелегального іммігранта. Основними країнами походження 4820 осіб, які були повернуті назад на кордоні Німеччини у жовтні, були Туреччина, Сирія, Афганістан та Марокко.

Читайте також:  Міністри внутрішніх справ хочуть краще відстежувати потенційних убивць

Австрія та Словаччина посилили прикордонний контроль

Однак Союз німецьких поліцейських (GdP) підозрює, що різкий спад останніми тижнями лише малою мірою пов'язаний з прикордонним контролем, запровадженим за розпорядженням федерального міністра внутрішніх справ Нансі Фезер (СДПН) у середині жовтня. Однак спостерігачі вбачають певний ефект доміно, тобто те, що сусідні країни та їхні сусіди в результаті посилили охорону своїх кордонів. Андреас Роскопф, відповідальний за федеральну поліцію та митницю у GdP, зазначає, що Австрія та Словаччина нещодавно посилили прикордонний контроль з Угорщиною.

Цей ефект, безумовно, бажаний, каже Олександр Тром, представник із внутрішніх справ у парламентській групі ХДС/ХСС, який, як і міністр Фезер, оцінює прикордонний контроль як успішний. Проте політик ХДС наголошує: «Прикордонний контроль – це не панацея». Німеччина також має краще справлятися з поверненням прохачів притулку, які отримали відмову. На його думку, щоб уникнути помилкових стимулів, іноземці, які вже подали прохання про притулок в іншій країні ЄС, мають у майбутньому отримувати лише перехідну допомогу «і оплачувати проїзд, щоб вони могли повернутися до цієї країни».

Прикордонний контроль у Шенгенській зоні не планується

Роскопф також пояснює зниження кількості несанкціонованих в'їздів спеціальним тимчасовим ефектом. Він каже: «Згідно з нашими даними, конкуруючі організації, які займаються незаконним ввезенням мігрантів, вступили в запеклий конфлікт, і в результаті багато мігрантів перестали займатися незаконним ввезенням».

Проте слід очікувати, що різні мережі контрабандистів незабаром намагатимуться знайти нові способи доставки людей до Німеччини в обмін на гроші. «Прикордонний контроль не перешкоджає людям, які потребують притулку, він лише робить шляхи втечі ще небезпечнішими», – каже Бюнгер. Те, що люди, які шукають захисту, змушені переходити на інші маршрути за негативних температур і снігового хаосу, неприйнятне лише з гуманітарних міркувань».

Читайте також:  Американка отруїла партнера: Вся справа у спадщині

Прикордонний контроль у Шенгенській зоні фактично не планується, і про нього необхідно повідомляти Брюссель. Якщо йдеться про кілька днів, це можна зробити з коротким терміном повідомлення. Однак ця можливість закінчується за два місяці, у випадку з Німеччиною – 15 грудня. Однак спостерігачі очікують – не в останню чергу тому, що федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) заявив про це у Бундестазі, – що Фезер збереже контроль принаймні на кордонах з Польщею та Чехією у довгостроковій перспективі і незабаром проінформує про це Комісію ЄС .

GdP висловлює жаль з приводу умов праці співробітників федеральної поліції

Бюнгер, як і кілька членів парламентської фракції «зелених», виступає за відміну цього заходу. Той факт, що стаціонарний контроль на німецько-австрійському кордоні став постійним, порушує законодавство ЄС і має бути припинено замість того, щоб поширити цю практику на інші ділянки кордону.

Тим часом GdP веде кампанію за покращення умов праці працівників федеральної поліції, які зараз здійснюють контроль на цих ділянках кордону. Наприкінці листопада Роскопф направив листа Фезеру, в якому поскаржився: «Умови праці, які в даний час очікуються від співробітників, скандально погані, у багатьох місцях примітивні і в кращому разі тимчасові». У деяких випадках були відсутні адекватні системи освітлення, опалювальні притулки та туалети. Деякі співробітники ОМОНу повідомляли, що терможилети доводилося чистити та міняти щотижня, оскільки на всіх не вистачало.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я