Експерт після корупційного скандалу в ЄС: все може повторитись

12

Кишені, набиті грошима, та віце-президент у в'язниці: справа, пов'язана з підозрами у хабарництві, вразила парламент ЄС у 2022 році. Експерти кажуть, що було зроблено надто мало.

Transparency International – Експерт після корупційного скандалу в ЄС: все може повторитись

Через рік після скандалу із хабарництвом у Європейському парламенті антикорупційна організація Transparency International критикує відсутність прогресу у боротьбі з ним. «Поки ми не змінимо культуру в парламенті, це може повторитися, – сказала Шарі Хіндс із Transparency International німецькому агентству друку Deutsche Presse-Agentur. Незважаючи на існування нормативних актів, вони не дотримуються належним чином та не контролюються. «В даний час практично немає наслідків, якщо правил не дотримуються».

Коли було заарештовано тодішнього віце-президента Європарламенту Єву Кайлі, це викликало великий ажіотаж. Гречанка опинилася у центрі серйозного корупційного скандалу. Звинувачення: членство у злочинній організації, відмивання грошей та корупція.

Сотні тисяч євро готівкою

Передбачуваний організатор Антоніо Панцері багато років був членом парламенту ЄС, а потім заснував неурядову організацію. Слідчі виявили у його квартирі 600 000 євро готівкою. За повідомленнями ЗМІ, у будинку Кайлі також було виявлено сумки, набиті готівкою.

У скандалі також причетні Марк Тарабелла та Андреа Коццоліно, які досі є депутатами Європарламенту, а також Франческо Джорджі, партнер Кайлі. Панзері стверджує, що передав Тарабеллі понад 120 000 євро готівкою кількома частинами за його підтримку у зв'язку з контрактами з Катаром. Коццоліно, як стверджується, отримував інструкції від свого помічника Джорджі з політичного позиціонування на користь Катару та Марокко.

Усі вони залишалися під вартою чи під домашнім арештом протягом кількох місяців. Кайлі неодноразово засуджувала умови утримання у бельгійській в'язниці та критикувала той факт, що їй спочатку не дозволяли бачитися з маленькою дочкою. Панзері зараз виступає як ключовий свідок для слідчих. Його угода з прокуратурою передбачає, зокрема, що в обмін на співпрацю він отримає коротший тюремний термін.

Читайте також:  Тайфун обрушився на Японію: перебої в русі транспорту

Питання про імунітет

Ступінь доведеності звинувачень поки не зрозумілий. Прокуратура нещодавно підтвердила, що наразі слідство також вивчає можливі формальні помилки. Таким чином, до середини травня наступного року буде з'ясовано, чи було порушено імунітет Кайлі під час розслідування.

Парламент ЄС відреагував на скандал посиленням правил прозорості. До них відносяться декларації про майно на початку та наприкінці мандату, а також суворіші правила прийняття подарунків. Крім того, значно більша кількість зустрічей з лобістами має бути оприлюднена. На думку Transparency International цього недостатньо. Головна проблема не вирішена: «Культура безкарності та відсутність чесності», – сказав Хіндс.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я