Що відбувалося у війні в Україні 11 липня

13

Україна сподівається на подальшу допомогу Заходу на саміті НАТО. Москва знову попереджає про небезпеку світової війни через постачання зброї.

 

Що відбувалося у війні в Україні 11 липня

Що відбувалося у війні останнім часом: Президент України Володимир Зеленський хоче закликати до подальшого зміцнення обороноздатності своєї країни другого дня саміту НАТО. “Наша оборона – це перший пріоритет”, – заявив Зеленський вчора ввечері через Telegram.

Раніше він прибув до Вільнюса для участі у саміті НАТО, який завершується сьогодні. «Я вдячний нашим партнерам за готовність до нових кроків. Більше зброї для наших солдатів – більше захисту для життя кожного мешканця України», – сказав він. Тим часом, на саміті зруйнувалася одна з великих надій глави держави.

Надія на вступ до НАТО

На саміті у столиці Литви основну увагу буде приділено зустрічі Зеленського з главами держав та урядів на засіданні нової НАТО-Української ради, яка має стати інструментом для консультацій у кризових ситуаціях та спільного ухвалення рішень. НАТО напередодні надало Україні, яка зазнала нападу з боку Росії, надію на вступ, але при цьому висунула умови для офіційного запрошення. Зеленський вже після прибуття до Вільнюса висловив обурення щодо такого ставлення.

«Ми привеземо з собою в Україну нові оборонні інструменти», – заявив він пізніше після прибуття. Зеленський також підтвердив свої плани щодо проведення двосторонніх зустрічей із союзниками, серед яких Німеччина, США, Канада, Великобританія, Нідерланди та Японія. Він планує провести у Вільнюсі переговори віч-на-віч із главами держав і урядів країн-членів НАТО, у тому числі з канцлером Олафом Шольцем. Вся Україна чекає на вступ до НАТО, підкреслив Зеленський у Вільнюсі.

Читайте також:  Розпочалися тренування українців на танках "Абрамс"

«Я розумію невдоволення та нетерпіння, особливо в тій ситуації, в якій перебуває Україна, я повністю співчуваю їй», – заявив учора ввечері міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) у програмі ARD «Tagesthemen». «І все ж таки: обіцянка є, Україна стане членом НАТО, як тільки будуть виконані всі умови. Ця угода, яку ми так ясно не означали ніколи раніше».

Росія розпочала війну проти України, щоб не допустити вступу сусідньої країни до НАТО. Ось уже понад 16 місяців Україна за допомогою Заходу захищається від російського вторгнення. На дводенному саміті НАТО у Вільнюсі країни альянсу переважно обговорюють подальші відносини з Україною.

Що відбувалося у війні: Медведєв знову коментує у телеграмі

У Росії колишній президент Дмитро Медведєв у перший день саміту НАТО заявив, що поки що неясно, коли і на яких умовах Україна буде прийнята до військового альянсу. «Цілком можливо, що цього ніколи не станеться», – сказав заступник голови Ради національної безпеки. Росія продовжуватиме війну проти України незалежно від цього та добиватиметься своїх цілей, таких як «ліквідація київського угруповання», тобто адміністрації Зеленського.

Медведєв прокоментував заплановані поставки касетних боєприпасів зі США та винищувачів на Україну, заявивши, що цей шлях веде в глухий кут. «Третя світова війна стає дедалі ближче», – сказав він.

Міністр оборони Росії загрожує касетними бомбами

Росія, у свою чергу, пригрозила застосувати таку зброю у разі постачання касетних боєприпасів із США в Україну. Росія також має в своєму розпорядженні касетні боєприпаси, які є ще більш ефективними, заявив у Москві міністр оборони Сергій Шойгу. Поки що його країна стримується, але у разі американських поставок буде змушена застосувати «аналогічні засоби». Раніше США заявили, що постачатимуть заборонену зброю в Україну.

Читайте також:  Війна в Україні: сьогодні закінчиться зернова угода

Шойгу зазначив, що ані США, ані Україна, ані Росія не приєдналися до міжнародного договору про заборону касетних боєприпасів. “Їх застосування призведе до затягування війни”, – сказав міністр.

Бомби, вибухаючи над землею, розкидають снаряди на велику площу. Оскільки багато хто з них часто вибухає не відразу, вони, як і міни, становлять небезпеку для мирного населення навіть після закінчення бойових дій. Тому Німеччина та ще 110 країн оголосили касетні боєприпаси поза законом відповідно до міжнародного договору.

Наразі російські збройні сили вживають додаткових заходів щодо захисту від касетних бомб, сказав Шойгу. Згідно з відеозаписом, опублікованим міністерством, він відвідав завод з виробництва озброєнь і заявив, що російські військовослужбовці отримують значно більше боєприпасів, ніж раніше.

Що відбувалося у війні: контрнаступ України

Водночас Шойгу спростував аналізи західних експертів та заяви Києва про успіхи українського контрнаступу. Він заявив, що Україна поки що не досягла своєї мети на жодній ділянці фронту. У свою чергу, Україна повідомляла про значні успіхи на місцевості. Російські військові блогери також підтвердили втрати Москви.

Шойгу заявив, що російські сили не лише відбили українські атаки у багатьох місцях, а й під час контратак просунулися далі на Луганщині. Крім того, було масово знищено західну бойову техніку, у тому числі нібито 17 танків «Леопард» з Німеччини. Глава російської приватної армії Вагнера Євген Пригожин неодноразово звинувачував Шойгу в тому, що той обеляє брехнею власні поразки на полі бою. Заяви сторін, що воюють, рідко піддаються незалежної перевірки.

Що буде важливим сьогодні

Україна продовжує масштабний наступ із метою звільнення своїх територій від російської окупації на сході та півдні країни. Російські війська заявляють про успішний спротив, займаючи укріплену оборону на фронті.

Читайте також:  Зброя для України в руках злочинців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я