Масові демонстрації в Ізраїлі

17

Розгнівані люди в Тель-Авіві, Хайфі та Єрусалимі до ночі протестують проти уряду Нетаньяху. Поліція переходить до жорсткіших дій. Опір зростає й у лавах армії.

 

Масові демонстрації в Ізраїлі

Перекриті вулиці та масові демонстрації по всій країні, схоже, не лякають прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху: не зважаючи на масовий опір значної частини населення, уряд Ізраїлю продовжує наполягати на проведенні спірної судової реформи.

Лише у прибережному Тель-Авіві під час «Дня заворушень» прийшли десятки тисяч демонстрантів, багато хто з них залишався на вулицях до пізнього вечора. Тисячі людей зібралися також у міжнародному аеропорту Бен-Гуріон та на мітингах в Єрусалимі, Хайфі та Беершебі.

Кінні загони та водомети

По всій країні кілька разів спалахували сутички, поліція застосовувала проти демонстрантів кінні загони та водомети. За повідомленнями ЗМІ, кілька людей отримали поранення, майже 80 були тимчасово заарештовані, зокрема популярний ізраїльський музикант Авів Геффен та армійський офіцер. За їхніми словами, у цій людині не можна було впізнати військовослужбовця.

Поліція піддалася критиці за те, що зайняла набагато жорсткішу позицію щодо демонстрантів, ніж у попередні тижні. Декілька міністрів закликали саме до такої позиції. З іншого боку, начальник поліції Тель-Авіва минулого тижня подав у відставку через те, що відмовився припиняти протести.

Судова реформа викликала масові демонстрації

Протести, які тривають уже кілька місяців, підігріваються залізним прагненням уряду Нетаньяху провести судову реформу всупереч усім протидіям. Коаліція прагне послабити незалежну судову систему в країні та зміцнити свої власні позиції у владі. Вона звинувачує суддів у тому, що вони мають надмірний вплив на ухвалення політичних рішень.

Критики вважають, що поділ влади перебуває під загрозою, і попереджають, що Ізраїль може перетворитися на диктатуру. Багатомісячні переговори про компроміс між урядом та опозицією не мали успіху.

Читайте також:  Податкові документи Трампа будуть опубліковані у п'ятницю

Нинішній уряд є найправішим за всю історію країни. Зміни в законі також відбуваються під тиском партнерів Нетаньяху щодо суворо релігійної коаліції. Однак, на думку експертів, реформа може зіграти на руку главі уряду в ході судового процесу про корупцію, який триває проти нього вже деякий час.

Критики побоюються зростання корупції

У вівторок увечері парламент схвалив у першому із трьох читань законопроект, який скасовує так зване застереження про достатність. Це позбавляє Верховний суд права оцінювати рішення уряду чи окремих міністрів як «необґрунтовані». Критики побоюються, що це може сприяти корупції та довільним призначенням на високі посади. Законопроект є лише однією із складових комплексної реформи судової системи.

Парасолькова організація профспілок (Гістадрут) пригрозила вжити заходів у відповідь, якщо не буде покладено край «хаосу в країні». Не виключено, що впливова федерація, що налічує близько 800 тис. членів, призведе до загального страйку.

Декілька сотень військових резервістів заявили вчора, що не повернуться на службу, якщо судову реформу буде проведено. За повідомленнями ЗМІ, сотні з них розглядають можливість приєднатись до акції протесту. Міністр оборони Йоав Галант розкритикував резервістів, заявивши, що їхня відмова від служби завдає шкоди безпеці країни. За його словами, політика не має втручатися у справи армії. Резервісти, своєю чергою, закликали міністра оборони зупинити реформу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я