Війна в Україні: диверсії у РФ почастішали

32
Диверсії в РФ почастішали: Вдруге за короткий час товарний поїзд зійшов із рейок у російському прикордонному регіоні поряд з Україною після вибуху. У Брянській області, неподалік селища Білі Береги, локомотив та близько 20 вагонів зійшли з рейок учора ввечері «через незаконне втручання в роботу залізничного транспорту», ​​повідомила РЖД в Telegram. Вже у понеділок у тому ж регіоні зійшов із рейок потяг після того, як невідомі підірвали рейки.

Диверсії в РФ почастішали: Напади посилюються напередодні очікуваного контрнаступу

Брянський губернатор Олександр Богомас написав про «невідомий вибуховий пристрій», який спрацював. За первісною інформацією, ніхто не постраждав. Спочатку було неясно, хто стоїть за передбачуваною диверсією.

Трохи пізніше вчора ввечері російські Telegram-канали також повідомили, що безпілотник скинув вибуховий пристрій поруч із оборонним об’єктом, що будується в Білгородській області, яка також межує з Україною. Одна людина була поранена. Спочатку це не було підтверджено офіційно.

Росія веде агресивну війну проти сусідньої України вже понад 14 місяців. В останні тижні почастішали випадки нападу невідомих осіб на об’єкти російської інфраструктури та маршрути постачання. Наприклад, минулими вихідними склад палива на приєднаному до Росії чорноморському півострові Крим був підпалений внаслідок атаки безпілотника. Деякі спостерігачі підозрюють, що це підготовка до українського контрнаступу, початок якого очікується найближчим часом.

Зеленський: Необхідно зміцнювати євроатлантичну безпеку

Тим часом президент України Володимир Зеленський закликав західні країни до згуртованості напередодні саміту НАТО, що відбудеться у липні. «Найголовніше, що нас об’єднує – це безпека для всіх європейців, стабільність, а отже, подальший розвиток та зміцнення європейської та євроатлантичної спільноти», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні.

Раніше Зеленський уже дав зрозуміти, що очікує, що саміт у Вільнюсі розчистить шлях для ухвалення його країни до західного військового альянсу. Вимоги Києва підтримують зокрема держави Центральної та Східної Європи, такі як Литва, яка приймає саміт. Однак, на думку дипломатів, малоймовірно, що партнерів по НАТО, таких як США, вдасться переконати запропонувати Україні, яка зазнає нападів з боку Росії, конкретну перспективу членства.

Читайте також:  Війна в Україні 15 листопада

Зеленський: Заздалегідь не дізналися про витік даних із США

В інших відносинах українське керівництво також не виглядає задоволеною поведінкою уряду США. За словами Зеленського, США не поінформували його заздалегідь про витік секретних даних, які розповсюджуються в Інтернеті. Це випливає із витримки з інтерв’ю «Вашингтон пост» з українським президентом, яке газета опублікувала вчора на своєму сайті.

«Я не був заздалегідь поінформований із Білого дому чи Пентагону», – сказав Зеленський, згідно зі звітом. “У нас не було цієї інформації, як і в мене особисто”. Це, за його словами, було погано. У повідомленні “Вашингтон пост” йдеться, що Зеленський дізнався про це з новин.

Американські ЗМІ вперше повідомили про витік інформації незадовго до Великодня. На той час в інтернеті вже кілька тижнів циркулювали секретні документи американських відомств про російську агресивну війну проти України – з інформацією про постачання зброї, оцінки війни, а також подробиці про ймовірні шпигунські операції США проти партнерів. 21-річний військовослужбовець США підозрюється у тому, що опублікував їх у закритому чаті. Звідти вони поширилися, доки не потрапили у поле зору влади та ЗМІ. Він має постати перед судом. Влада США продовжує розслідування.

В інтерв’ю Зеленський назвав викриття несприятливими для Києва, репутації Білого дому та Сполучених Штатів. Газета “Вашингтон пост” повідомила, посилаючись на документи з витоку даних та власні джерела, що США сумніваються в успіху запланованого весняного наступу України проти російських агресорів.

Комісія ЄС обмежує імпорт української сільгосппродукції

У суперечці про дешеве зерно з України Комісія ЄС обмежила імпорт чотирьох українських сільськогосподарських продуктів після тиску кількох країн ЄС. До 5 червня пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник більше не можуть вільно продаватися у Болгарії, Польщі, Угорщині, Румунії та Словаччині, оголосила Комісія ЄС. Проте, як і раніше, можна буде ввозити сільськогосподарську продукцію через постраждалі країни, наприклад, до інших держав ЄС. Однією з причин конфлікту є те, що фермери в країнах, що особливо постраждали від імпорту, скаржилися на конкуренцію.

Читайте також:  Обмеження МОК для російських спортсменів: Москва відповіла

Через різко обмежені внаслідок війни експортні маршрути через Чорне море Україна в даний час набагато більше залежить від доставки товарів на світовий ринок потягами, вантажівками або кораблями.

Що стає важливим сьогодні

Поки в Росії панує нервозність у зв’язку з актами саботажу, що почастішали, в Україні тривають бойові дії. Особливо інтенсивні бої відбуваються у східному місті Бахмут.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я