Економіка України впала майже на третину

19

Руйнування, блокада, мільйони українців залишили країну – це відбивається в економіці. Один із секторів пережив найбільший спад.

 

Економіка України впала майже на третину

За останній рік економіка України впала майже на третину через агресивну війну, розв’язану Росією. За даними Українського статистичного управління, 2022 року обсяг економічного виробництва впав на 29,1 %. Експорт упав більш ніж на 40% через російську блокаду українських морських портів. Найбільший спад зафіксовано у будівельній галузі, що скоротилася на дві третини, про що стало відомо з повідомлення у четвер увечері.

Енергетична промисловість, яка особливо сильно постраждала від російських ракетних ударів та атак безпілотників, виробила на третину менше продукції. Крім того, російські війська захопили кілька електростанцій після свого вторгнення понад 13 місяців тому. Серед них – найбільша в Європі атомна електростанція під Запоріжжям із шістьма реакторами та чистою потужністю 5700 мегават, яку довелося повністю зупинити у вересні через небезпеку артилерійського обстрілу.

Через війну центральний банк і уряд у Києві очікують лише слабке економічне зростання, не більше одного відсотка цього року. Після інфляції в 26,6% минулого року уряд та центральний банк очікують менш різкого зростання цін у 2023 році, але прогнози варіюються між 18 та 24%.

За даними ООН, з початку війни країну залишили понад вісім мільйонів українців.

Читайте також:  Війна в Україні 22 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я