4 речі, які слід враховувати при плануванні утеплення будинку у 2023 році

54

Минулий опалювальний сезон та великі рахунки за теплоенергію будуть головною причиною, чому з настанням теплої погоди в Латвії збільшиться кількість людей, які готові утеплювати свої будинки. Щоб допомогти підготуватися до початку цього процесу, експерти підприємства з теплоізоляційних рішень Kingspan узагальнили чотири моменти, які необхідно взяти до уваги, якщо ви маєте намір утеплювати свій будинок у 2023 році.

“Минула зима в контексті рахунків за опалення стала найсуворішою в історії Латвії, тому з настанням весни людям не слід забувати про те, що наступний опалювальний сезон почнеться вже менш ніж через півроку, до того ж наразі ніхто не може навіть приблизно спрогнозувати, наскільки великі рахунки за теплоенергію очікують нас у майбутньому Для тих, хто хоче стати максимально незалежним від потрясінь на енергетичному ринку та планує утеплити свій будинок у найближчому майбутньому, цей час слід використовувати для ретельного планування, що допоможе підготуватися до початку робіт, коли дозволить погода , А заздалегідь проведені підготовчі роботи заощадять ресурси”, – каже керівник відділу продаж Kingspan у Латвії Рейніс Нельке.


Оцініть, у якому стані знаходиться будівля

Щоб зрозуміти, як зробити свій будинок максимально енергоефективним, спочатку слід провести оцінку стану конструкцій будівлі та виявити місця, через які тепло йде з приміщень. Це необхідно зробити тому, що утеплення не завжди є відповіддю на всі проблеми – наприклад, якщо в будівлі старі вікна, то насамперед слід замінити їх, і вигода від нейтралізації цих тепловтрат вже стане досить серйозним короткостроковим рішенням.

Для всебічного аналізу стану будівлі його слід обстежити з усіх боків – стіни, дах та підлогу. Потрібно з’ясувати, який склад відповідних частин будівлі, наприклад, стін, та їх стан, наскільки ефективна та в якому обсязі була встановлена ​​теплоізоляція. Чи є підвал частиною житлового будинку? Якщо так, то його утеплення, можливо, є одним із перших завдань, яке необхідно виконати, тому що підвал, де температура набагато нижча, близько 5 градусів, відокремлений від житлових приміщень лише бетонним перекриттям, є великим викрадачом тепла. Необхідно також перевірити теплоізоляцію даху, оскільки матеріали, що використовувалися в минулому, наприклад, шлак як утеплення, є дуже слабкою теплоізоляцією. Також слід пам’ятати про те, що дах – одна з найважливіших частин будівлі, через яку йде тепло.

Читайте також:  Тальятелле з соусом болоньєзе: ідеальна вечеря, яку полюбить вся родина

Оцінка стану будівлі необхідна для розуміння того, що потрібно утеплювати насамперед, та складання плану робіт відповідно до потреб та бюджету.


Не соромтеся запитувати поради у експертів

Більшість людей не мають знань у галузі будівництва, тому, щоб покращити свої знання та прийняти зважене рішення, звертайтеся за допомогою до експертів. Чим більше обізнаних людей ви залучите до оцінки технічного стану вашого будинку, тим більше правильне рішення приймете, до того ж у більшості випадків постачальники теплоізоляційних матеріалів у рамках своєї компетенції попередні консультації дають безкоштовно.

На допомогу можна запросити енергоаудиторів, інженерів-будівельників, архітекторів, постачальників ізоляційних матеріалів. Для виявлення проблемних ситуацій ці спеціалісти можуть використовувати термограф, вимірювач температури по площині, тест blower door та інші способи, які допоможуть зрозуміти, яку частину будівлі потрібно в першу чергу утеплювати.

Проведіть комплексний розрахунок вартості рішень

Після того як ви вирішили, яку частину будівлі необхідно утеплювати, потрібно ухвалити рішення про те, які теплоізоляційні матеріали найкраще відповідають вашим потребам. В ідеалі потрібно виділити достатньо часу для збору інформації і про пропозиції виробників, і оцінки професіоналів, при цьому бажано зібрати інформацію від багатьох представників цієї галузі, щоб загальна картина була по можливості об’єктивною. Наприклад, якщо ви утеплюєте квартиру в багатоквартирному будинку і робите це зсередини, важливим параметром буде товщина матеріалу, щоб він з’їдав якомога менше простору в квартирі і не створював великого затінення.

Крім того, кожне рішення щодо теплоізоляції слід оцінювати разом із витратами на роботу та іншими супутніми витратами (додаткові матеріали, механізми, додаткові роботи тощо), оскільки порівняння доступних матеріалів лише за їхньою ринковою ціною може ввести в оману. Продукт, рішення, переваги, витрати, якість – усі ці фактори мають бути враховані за всебічного порівняння продуктів. Якщо розглядати покращення у своєму будинку як довгострокове вкладення, важливо знайти баланс між вартістю та якістю, тому що зробити дешеве утеплення та через кілька років переробляти щойно відремонтоване обійдеться набагато дорожче, ніж виконати роботу якісно з першого разу.

Читайте також:  Перукар назвала п'ять правил, які врятують ваше волосся взимку

Починати роботи навесні вигідніше

Якщо ви плануєте утеплити свій будинок, весна – найкращий час для виконання всіх перерахованих вище робіт. Почавши роботу раніше, утеплення будинку можна закінчити до початку опалювального сезону, крім того, ціни можуть бути дружнішими саме навесні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я