Зедер не балотуватиметься на посаду канцлера

14
Зедер не балотуватиметься на посаду канцлера: За його власними словами, прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер виразно не хоче ставати кандидатом Союзу на посаду канцлера на виборах до Бундестагу. В ефірі програми ZDF “Маркус Ланц” учора ввечері Зедер, який також є лідером ХСС, сказав: “Для мене цю тему вичерпано”. За його словами, його життєвою місією є Баварія. На запитання, чи він відхилить пропозицію балотуватися в канцлери, навіть якщо вона надійде, Зедер відповів: «Крім того, що вона не надійде: Я там недоступний».

За словами Зьодера, з погляду сьогоднішнього дня найкращі шанси має лідер ХДС Фрідріх Мерц, який також є головою ХДС/ХСС у Бундестазі. «Ми справді дуже, дуже добре працюємо разом. Це дуже хороша єдність». Водночас, за його словами, вони стабілізували Союз. «Тому, на мій погляд, він, звичайно, перш за все, природжений кандидат як лідер партії та керівник парламентської групи». Зрештою, ХДС спочатку вирішить, кого запропонувати, а потім лідери двох партій ухвалять рішення.

Наступні федеральні вибори відбудуться у 2025 р. Перед федеральними виборами 2021 р. боротьба за владу між Зедером та тодішнім лідером ХДС Арміном Лашетом за кандидатуру канцлера ледь не призвела до розпаду ХДС/ХСС – і в результаті до того, що канцлером став соціал-демократ Ола Шольц, а при владі знаходиться червоно-зелено-жовтий уряд.

Згідно з опитуваннями громадської думки, ХДС/ХСС нині набирає від 27 до 31 відсотка голосів – значно випереджаючи СДПН із 21 відсотком та «зелених» із 18 відсотками. Восени в Баварії буде обрано новий земельний парламент. ХСС хоче обрати Седера своїм головним кандидатом у суботу.

Читайте також:  Маассен називає заклик вийти з партії незаконним

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я