Вибори на сході можуть стати тріумфальними для AfD

20

Вперше AfD завоювала найвищий муніципальний пост у Зоннеберзі, Тюрінгія. Для багатьох це поворотний момент. Наскільки великий потенціал правих популістів?

 

Вибори на сході можуть стати тріумфальними для AfD

Після перемоги AfD на виборах в окрузі Зоннеберг у Тюрінгії експерти очікують на нові успіхи правопопулістської партії на сході Німеччини. Вибори на сході можуть стати тріумфальними: «Якщо не відбудеться різкої зміни настроїв, вибори до федеральних та місцевих органів влади наступного року можуть стати тріумфом AfD», – сказав Deutsche Presse-Agentur дрезденський політолог Ганс Ворлендер.

У районі Зоннеберг кандидат від AfD Роберт Зессельман виграв у неділю другий тур виборів на посаду районного адміністратора. Це перший вищий муніципальний пост для правої партії по всій країні. Підтримка Лівих, СДПН, Зелених та ВДП опонента ХДС Юргена Кеппера виявилася недостатньою, щоб запобігти успіху AfD. Наступного року відбудуться земельні та місцеві вибори у Тюрінгії, Саксонії та Бранденбурзі, а також місцеві вибори у Саксонії-Анхальт та Мекленбурзі-Передній Померанії.

Ворландер заявив, що AfD не керуватиме на державному рівні через відсутність партнерів. Але для того, щоб все ж таки домогтися більшості в уряді, будуть потрібні великі альянси з іншими партіями. “Все важче стає проводити політику проти AfD або вигравати вибори проти AfD”, – сказав директор Центру конституційних та демократичних досліджень Дрезденського університету.

«Родючий грунт для AfD»

Як завжди, у понеділок відбуваються засідання комітетів партій Бундестагу, на яких може виникнути тема виборів у Зоннеберзі. Лідер партії «зелених» Рікарда Ланг витлумачила результати виборів як запобігання всім демократичним силам. Кандидат від AfD Зессельманн вів кампанію переважно проти політики світлофорної коаліції СДПН, «зелених» і ВДП у федеральному уряді – з упором на енергетику та політику щодо біженців.

Читайте також:  Можливе повернення Johnson 2023: думка експерта

Голова СДПН у Тюрингії Георг Майєр поклав провину за результат виборів до окружної ради на нестабільну політичну ситуацію в країні. Він сказав, що з багатьох питань, які хвилюють людей, замало помітного прогресу, тому що уряд червоно-червоно-зеленої меншини залежить від схвалення ХДС. “Ми дійсно ходимо по колу”, – сказав Майєр агентству dpa.

Політолог Ворландер говорить про змішування різноманітних мотивів серед виборців. AfD глибоко вкоренилася у багатьох регіонах східної Німеччини протягом багатьох років і в деяких випадках має потенціал понад 30%. Багато людей дотримуються консервативних, правопопулістських, правонаціоналістичних або навіть фелькіш поглядів. Нині до цього додається невдоволення федеральним урядом. «Це благодатний ґрунт для AfD», – сказав Ворлендер.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я