Президент Сальвадора Букеле претендує на другий термін

29

Його перемога на виборах у лютому 2024 року вважається практично безперечною.

 

Президент Сальвадора Букеле претендує на другий термін

Незважаючи на заборону на прямі перевибори, президент Сальвадора Найіб Букеле прагне обійняти свою посаду на другий термін. Він подав офіційну заявку на висування кандидатом на виборах наступного року, оголосила сьогодні його партія Nuevas Ideas («Нові ідеї»). У центральноамериканській країні негайне переобрання глави держави фактично заборонено. Однак 41-річний президент може піти у відставку до закінчення терміну своїх повноважень, щоб оминути конституційну заборону.

Опитування: Букеле – найпопулярніший президент Латинської Америки

Перемога Букеле на президентських виборах у лютому 2024 року вважається практично безперечною. Консервативний політик став найпопулярнішим президентом Латинської Америки за результатами останнього опитування інституту Cid Gallup, отримавши 90% підтримку. Його жорстка політика щодо сумнозвісних молодіжних банд добре сприймається населенням. З іншого боку, правозахисники засуджують авторитарну безпекову політику.

Згідно з конституцією, президент не має права правити дня довше після 5 років перебування на посаді. Більше того, висування кандидата в президенти можливе лише в тому випадку, якщо він не перебував на посаді протягом 6 місяців до вступу на посаду. Букеле перебуває при владі з 2019 року.

Віце-президент Фелікс Уллоа в інтерв’ю кілька тижнів тому заявив, що президент може піти у відставку до 1 грудня. У цьому випадку, за словами Уллоа, його не буде переобрано, але зможе відпрацювати другий термін після обов’язкової 6-місячної перерви, не порушуючи конституційних положень. Конституційні судді, лояльні до уряду, вже визнали другий термін Букеле законним.

Читайте також:  Кількість жертв зросла в рази

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я