Вестибулярний папіломатоз

86
Вестибулярний папіломатоз

Ви повинні це знати. Не завжди поява утворень на вульві свідчить про зараження ВПЛ. Вас можуть налякати горбики кольору шкіри навколо статевих губ. І в такому випадку потрібно звернутись до гінеколога для точної діагностики захворювання. Проте у багатьох випадках такі утворення – це не генітальні бородавки, а вестибулярний папіломатоз.

Вестибулярний папіломатоз – це стан, при якому через різного роду подразники навколо вульви з’являються блискучі нарости. Вони м’які, діаметром 1-2 мм, можуть бути круглої та конусоподібної форми. Іноді сосочкоподібні чи схожі на бородавки. Такий стан вважається варіантом норми.

Вестибулярний папіломатоз – це не хвороба, не інфекція. Він не передається статевим шляхом. Цей стан в більшості випадків не несе дискомфорту жінці (окрім психологічного), не впливає на фізичне самопочуття (не викликає болю, свербежу та печіння). Він не пов’язаний з вірусом папіломи людини. Хоча раніше допускали таку імовірність. Проте вчені спростували це припущення.

Вестибулярний папіломатоз не потребує лікування.

Чому ці нарости з’являються? Достеменно невідомо. Але існують певні фактори, які можуть на них впливати:

  • анатомічна особливість будови;
  • різного роду травмування статевих органів;
  • перенесені інфекції чи запальні захворювання.

Такі новоутворення можна прибрати. Сьогодні медицина дозволяє зробити це швидко та безболісно. Проте ці заходи доцільні лише при бажанні пацієнта – якщо нарости заважають статевому життю чи доставляють психологічний дискомфорт.
Пам’ятайте, норму ми не лікуємо!

Бережіть себе та будьте здорові❤️

Читайте також:  ТОП - 5 порад від гінеколога на кожен день

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я