Беремо приклад з японців: 10 звичок, що покращують життя

45

Японію по праву вважають країною довгожителів. І багато дослідників намагаються розкрити секрети її мешканців. Ключ до довголіття шукають, зокрема, у їхніх повсякденних звичках.

Свої спостереження щодо цього виклав у книзі “25 японських звичок для кращого життя” японський автор Масакі Ісігуро. Портал Obozrevatel вибрав 10 основних, які можна легко інтегрувати у своє життя прямо зараз.

Майте мету

У Японії існує таке філсофське поняття, як “Ікігай”. Воно означає відчуття власного призначення у житті і втілюється у різних формах – наприклад, у хобі, улюбленій роботі чи сім’ї. Ікігай фокусується на дрібницях, в яких ви найбільш успішні і які приносять вам задоволення і позитивно впливають на ваше життя і навіть життя оточуючих. Це може бути приготування смачних страв, заробляння та витрачання грошей, постійне вдосконалення свого будинку – будь-що. Тому знайдіть свій кігай та насолоджуйтесь ним.

Удосконалюйтесь кожен день

У своїй роботі японці користуються принципом Кайдзен. Це слово можна перекласти як “прагнення постійного вдосконалення”. Жителі країни постійно покращують процеси, управління та якість продукції. А ще вони застосовують цей принцип у своєму повсякденному житті. При цьому процес удосконалення вони розглядають як постійний шлях із малими кроками. Робіть невеликі покращення у своєму просторі, особистості, діяльності, навичках щодня і вже незабаром помітите величезні зміни.

Обережно ставтеся до ресурсів

Японці твердо впевнені, що ефективне використання матеріальних та нематеріальних активів має вирішальне значення для досягнення цілей. Тому так важливо цінувати те, що маєш, дбайливо ставитись до свого майна, раціонально споживати і нічого не марнувати. Використовуйте свій простір розумно, наповнюйте своє життя тільки тим, що вам потрібно, а також не втрачайте час і свої таланти.

Читайте також:  Куди звертатись за допомогою, якщо ви незадоволені роботою свого сімейного лікаря?

Дбайте про свою енергію

На принципах правильного розподілу життєвої енергії ци ґрунтується східна філософія фен-шуй. Подібний підхід жителі Японії практикують у всіх сферах життя. Оточення формують так, щоб воно викликало почуття гармонії та спокою, було комфортним, покращувало настрій, а не пригнічувало. Це допомагає тримати рівень своєї внутрішньої енергії досить високим.

Звертайте увагу на деталі

Традиційні японські види мистецтва, такі як орігамі, ікебану чи бонсай припускають велику сконцентрованість на деталях. Важлива кожна дрібниця – зігнеш папір на міліметр не там, і фігурка не вийде, неправильно обріжеш рослину і вона не виросте мініатюрною, бо взагалі загине. Як з’ясували пізніші дослідження, така сконцентрованість на дрібницях дозволяє підтримувати здоров’я та молодість мозку.

Завжди шукайте якість

Готелі та ресторани в Японії працюють за принципом омотенасі. Це філософія гостинності, яка велить ставитися до клієнта, як до особистого гостя, ставити його трохи вище за себе і піклуватися про те, щоб він був повністю задоволений. При цьому важливо не чекати подяки, а робити все від щирого серця, від бажання зробити іншу людину щасливою. Таке ставлення до себе та оточуючих та у повсякденному житті дуже добре впливає на емоційний стан будь-якої людини.

Знаходьте красу у всьому

Японці славляться глибоким розумінням естетики навколишнього світу і керуються в його сприйнятті особливими принципами: вабі – насолода простотою, сабі – милування старовиною, слідами часу, юген – зосередження на відчуттях від споглядання краси, ябо – насолода природним, грубим, не грубим, грубим. Суть японського підходу до естетики полягає в тому, щоб шукати і знаходити красу у всьому і радіти їй.

Приймайте життя таким, як воно є

У японській культурі глибоко укоренився принцип спокійно приймати те, що не можна змінити. Це дозволяє не витрачати потенціал на зайві хвилювання, розчарування та страждання. Вивільняється енергія для творчості та споглядання краси.

Читайте також:  Токіо та Сеул вшанували пам'ять жертв ядерного бомбардування в Кореї

Спілкуйтеся з природою

Напрямок японської філософії синрін-йоку (перекладається як “лісові ванни”, “лісові купання”) полягає в зануренні в атмосферу первозданної природи. Мешканці країни вибираються в ліс, на береги водойм та інші природні місця виключно, щоб спостерігати за ними, а не скористатися як майданчиками для відпочинку. Дослідження показують, що це дозволяє знизити рівень стресу, покращити настрій та підвищити рівень концентрації. Головне при цьому не відволікатися на гаджети, а віддаватися повністю процесу.

Живіть із пристрастю

До того, що вони роблять, японці ставляться з пристрастю. Що завгодно, чим ви займаєтеся, має викликати у вас емоційну віддачу, адже байдужість погано впливає на загальне самопочуття та рівень внутрішньої енергії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я