Японія прощається з поетапною відмовою від ядерної зброї

21

В умовах глобальної енергетичної кризи Японія все більше покладається на атомну енергетику. Директива, прийнята урядом у четвер, передбачає продовження терміну служби існуючих реакторів понад колишню межу 60 років. Крім того, планується збудувати реактори нового покоління для заміни старих у довгостроковій перспективі. Таким чином, третя за величиною економіка світу, яка випереджає Німеччину, повністю відмовляється від тимчасової відмови від ядерної енергетики, розпочатої після супер-ГАУ на АЕС «Фукусіма-1» у березні 2011 року внаслідок землетрусу та цунамі.

“Ми повинні повною мірою використовувати ядерну енергію”, – заявив нещодавно прем’єр-міністр Фуміо Кісіда. З одного боку, бідна сировиною країна хоче зменшити свою залежність від імпорту нафти і газу та уникнути дефіциту електроенергії, подібно до Німеччини. З іншого боку, Японія хоче досягти своїх цілей щодо захисту клімату: викиди CO2 мають бути зведені до нуля до 2050 року. Хоча відновлювані джерела енергії також мають бути розширені, водночас використання ядерної енергії вважається за необхідне, незважаючи на небезпеку, яку становлять землетруси і катастрофа на Фукусімі.

Після Фукусіми Японія закрила всі реактори в країні і запровадила значно суворіші стандарти безпеки. Тепер уряд хоче кредитувати операторів на час вимушеної паузи. Це означає, що атомна електростанція може працювати протягом 70 років. Для 27 реакторів, які було зупинено, оператори звернулися за дозволом на перезапуск. 17 реакторів виконали вимоги безпеки, десять із них вже знову підключено до мережі.

У вівторок суд відхилив вимогу жителів атомної електростанції Міхама закрити найстаріший реактор, якому вже понад 40 років, з міркувань безпеки. Для фінансування інвестицій у проекти декарбонізації нова директива передбачає випуск облігацій «зеленої трансформації» на суму близько 20 трильйонів ієн (143 мільярди євро). За оцінками уряду, протягом найближчих десяти років у цю область знадобиться понад 150 трильйонів ієн державних та приватних інвестицій. Японія має намір до 2030 року виробляти від 20 до 22 відсотків електроенергії за рахунок атомної енергії та від 36 до 38 відсотків за рахунок відновлюваних джерел енергії.

Читайте також:  Кліматичний фонд звільняє уряд від податкової таємниці

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я