Контрацепція після хірургічних втручань

6
контрацепція

Так як я хірург, то часто після оперативних втручань мене запитують “Які протизаплідні засоби мені використовувати?”
Після хірургічного втручання здоров’я жінки вимагає особливої уваги, особливо коли мова йде про методи контрацепції. Важливо зробити інформований вибір, що враховує ваші медичні потреби, плани щодо сім’ї та загальний стан здоров’я.

Підходи до контрацепції після хірургії:

  • Гормональні методи – пігулки, імпланти, ін’єкції, та гормональні внутрішньоматкові системи (ВМС). Важливо обговорити з лікарем побічні ефекти, особливо після операцій на молочних залозах чи гінекологічних.
  • Бар’єрні методи – презервативи, діафрагми, шийкові ковпачки. Це безпечні варіанти, які не впливають на гормональний фон і не мають серйозних побічних ефектів. Особливо актуальні для тих, хто має обмеження в застосуванні гормонів.
  • Внутрішньоматкові пристрої (ВМП) – особлива увага на мідні ВМС (внутрішньоматкові спіралі), які не містять гормонів і надають тривалий захист.
  • Природні методи – засновані на спостереженні за овуляцією, температурою тіла. Альтернатива для жінок, які уникають медичних інтервенцій. Важливо строго дотримуватись інструкцій та регулярного моніторингу.

Консультація з лікарем з цього питання – це найперший правильний крок. Саме гінеколог допоможе вам визначити, які методи контрацепції найбезпечніші та найефективніші в вашому індивідуальному випадку.

А який ваш досвід використання контрацепції після хірургічних втручань? Чи маєте ви питання або побажання щодо подальших обговорень цієї теми?

Бережіть себе та будьте здорові!❤️

Читайте також:  Помилки, які багато хто робить після пробудження

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я