Видалення яєчників: крайній крок чи виправдана профілактика?

10
гінекологія

Не так давно на весь світ прогриміла новина, що відома актриса Анджеліна Джолі зробила операцію з видалення яєчників (оваріектомію) з метою профілактика раку! Та чи це єдиний і виправданий спосіб профілактики? Адже таке рішення може мати глибокий вплив на життя жінки. Давайте розберемося!

Згідно з дослідженнями, видалення яєчників може бути рекомендовано у таких випадках:

  • Генетичні мутації BRCA1 та BRCA2. Жінки з цими мутаціями мають значно вищий ризик розвитку раку яєчників. Видалення яєчників зменшує його на 80-90%.
  • Сімейний анамнез. Якщо у вашій родині були випадки раку яєчників, це може вказувати на спадкову схильність, і видалення може бути профілактичним заходом.
  • Симптоми чи передракові стани. Якщо є ознаки чи симптоми, які вказують на можливий розвиток раку, хірургічне втручання може бути необхідним.

Видалення яєчників – це серйозне хірургічне втручання, яке має свої наслідки, до яких треба бути готовими:

  1. Менопауза. Без яєчників організм жінки втрачає джерело гормонів, що викликає ранню менопаузу. Це може спричинити припливи, зміни настрою та сухість піхви.
  2. Збільшений ризик серцево-судинних захворювань. Через зниження рівня гормонів ризик хвороб серця та судин може зрости.
  3. Зменшення щільності кісток. Втрата естрогену може призвести до остеопорозу та підвищеного ризику переломів.

Видалення яєчників – це складне рішення, яке не можна приймати легковажно. Для деяких жінок це може бути найкращим способом знизити ризик раку, але воно також пов’язане з суттєвими наслідками. Завжди консультуйтеся з фахівцями та ретельно зважуйте всі ризики та переваги, щоб зробити найкращий вибір для вашого здоров’я та життя.

Читайте також:  Бухгалтерський облік – це невід'ємна частина успішного ведення бізнесу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я