Як встановити та підключити сушильну машину

8
Як встановити та підключити сушильну машину

Сушильна машина робить сушіння білизни швидкою та легкою. Але для того, щоб вона працювала ефективно, важливо правильно її встановити.

Вибір місця

Вимоги до місця встановлення у сушильних машин такі ж, як у «пральних» – опалювальне приміщення і тверда рівна підлога. Так що можна просто встановити сушарку в одному приміщенні із пральною машиною.

Але є один виняток — якщо ваша сушильна машина вентиляційного типу, їй буде потрібно вихід у вентиляцію або хоча б доступ до вікна.

Можна цього не робити, але тоді вологість у приміщенні при сушінні буде вище звичайного.

Допускається встановлення сушильної машини в шафу, але з певними обмеженнями:

  • Між корпусом та бічними стінками шафи має бути зазор не менше 5 мм.
  • З заднього боку має залишатися вільний простір всім комунікацій.
  • Якщо на корпусі є вентиляційні отвори, до них необхідно забезпечити доступ повітря. Перекривати їх не можна.

Встановлення

Насамперед видаліть всю упаковку та огляньте машину. Якщо на корпусі сушарки є помітні пошкодження, не рекомендується запускати її.

Відкрийте люк і витягніть із барабана все зайве. Зазвичай саме в барабані лежить все те, що йде в комплекті із сушаркою – документація, шланги та додаткове кріплення.

Ще всередині барабана може висіти щось подібне до пластикового пакету. До цього «пакету» прикріплено запобіжні транспортувальні вставки. Перед першим використанням його потрібно витягнути назовні разом із вставками.

На відміну від «пралень», серед сушильних машин моделей з транспортувальними болтами дуже мало. Швидкість обертання барабана сушарки рідко перевищує 100 об/хв, великих навантажень не відчуває. Тому підвіс у сушарці досить жорсткий і додаткової фіксації при транспортуванні майже не потребує. Але все ж таки зустрічаються сушарки, барабан яких прикріплений до корпусу болтами. Зверніться до документації. Якщо транспортувальні болти в ній згадані, їх потрібно зняти і зберегти — стануть у пригоді при переїзді.

Читайте також:  Сортування сміття: що потрібно знати і як це правильно робити

Поставте машину на підготовлене місце, переконайтеся, що вона надійно. Якщо машина хитається, зафіксуйте її, відрегулювавши висоту ніжок. Якщо якась ніжка не дістає до підлоги її потрібно викрутити до упору.

Вирівняйте сушарку за допомогою рівня. Це робиться для того, щоб при вібрації вона не елозила по підлозі. Встановіть рівень на верхню кришку вздовж передньої панелі, потім під кутом 90º до неї.

В обох положеннях пухирець рівня повинен бути строго посередині. Якщо це не так, виправте нахил, трохи вкоротив ніжки з того боку, в яку зміщений пляшечку рівня. Якщо ніжки обертаються важко, скористайтеся ключем – найчастіше він є в комплекті.

Підключення шлангів

Всі сушильні машини конденсаційного типу за замовчуванням збирають вологу в окрему ємність – зазвичай вона розташовується там, де у пральних машинах відсік для миючих засобів.

Воду, що накопичилася з цієї ємності, слід періодично зливати. Але якщо не хочеться возитися з нею, можна не накопичувати воду в ємності, а відразу зливати її в каналізацію. Для цього потрібно зняти з помпи кінець шланга для відкачування вологи та поставити на його місце дренажний шланг.

У різних машинах помпа встановлена в різних місцях, тому спочатку звіртеся з інструкцією. Дренажний шланг зазвичай йде у комплекті до машини.

Старий шланг, що йде від помпи до ємності для води, повністю знімати не треба. Як правило, для його фіксації є паркувальне кріплення поряд з помпою.

Як злити дренаж у каналізацію?

Найпростіше покласти інший кінець шланга в раковину. Більшість інструкцій саме цей спосіб рекомендують.

Не забудьте скористатися кріпленням для дренажного шланга, яке теж зазвичай йде в комплекті.

  1. По-перше, воно утворює на кінці шланга «гачок», яким зручно зачепитися за край раковини.
  2. По-друге (що важливіше), воно не дає воді затекти назад у дренажний шланг, якщо в раковині раптом виявиться багато води.
Читайте також:  Як підготуватися до УЗД?

Шланг у раковину — рішення просте, але неестетичне та незручне. Куди краще відправити воду одразу в каналізацію. Зробити це нескладно, особливо якщо ви ставите сушарку в одному приміщенні з пральною машиною.

Будь-яка пральна машина має злив. Зазвичай він є стандартною каналізаційною трубою діаметром 50 мм з манжетою під патрубок зливного шланга «прання».

Якщо у вас все виглядає так само, то для організації зливу сушарки знадобиться 50 мм каналізаційний трійник на 45 º і ще одна гумова манжета під дренажний шланг.

Потрібно буде вийняти манжету зі зливу пральної машинки, встановити туди трійник і в обидва його вільні входи вставити манжети. Одну – нову, другу – ту, яку зняли зі зливу. Тепер можна повернути на місце дренажний шланг пральної машини та вставити поруч шланг сушарки.

Але не забудьте про два моменти:

  • Верхня точка зливу не повинна бути надто високою. Зазвичай максимальна висота зливу – 80 см від підлоги. Точніше можна переглянути в інструкціях на обидві машини. Якщо після встановлення трійника висота зливу стала занадто великою хоча б для однієї машини, її треба опустити. Для цього можна замінити пряму трубу під трійником на коротшу трубу, або просто відрізати 15-20 см з її тонкого кінця.
  • Кріплення на кінці дренажного шлангу краще залишити. Воно не дасть шлангу зламатися. Крім того, за його петельку шланг зручно кріпити до стіни.

Сушильним машинам вентиляційного типу необхідно кудись відводити вологу. У комплекті з такою сушаркою зазвичай йде гофрований вентиляційний рукав. Він одягається одним кінцем на вихідний патрубок сушарки, а другий кінець потрібно вивести у вентиляцію або просто висунути у вікно.

Читайте також:  Ботаніки встановили, як стародавні рослини адаптувалися до посушливої ​​Землі

Пара при роботі машини утворюється небагато – 0,5-3 літри за цикл, залежно від кількості та стану білизни. Отже, рукав можна залишити і в приміщенні. Вологих тропіків не буде, ефект можна порівняти з роботою побутового зволожувача. Ось тільки при сушінні в рукав йде не тільки волога, а й пил, який розлетиться по всьому приміщенню. Тому краще все-таки довести рукав до вікна або найближчого вентиляційного продуху.

Висновок

Встановити сушильну машину нескладно, особливо якщо вона встановлюється в одному приміщенні з пральною. Принципи установки ті ж, а дренаж, з мінімальними доробками, можна підключити до зливу прання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я