Функції веб-камери, про які ви не могли знати

9
веб камера

Веб-камера – корисний гаджет для стрімінгу, ділових конференцій або просто відеодзвінків. Наскільки зручним і корисним буде девайс залежить не тільки від характеристик, але і додаткових функцій.

Шумопридушення та кілька мікрофонів

Майже всі веб-камери оснащуються мікрофоном. Ось тільки його якість найчастіше залишає бажати кращого. У домашніх умовах та відносній тиші це не проблема. Однак в офісі або в іншій шумній обстановці слабкий мікрофон завдасть незручностей.

камера

Вирішенням цієї проблеми може стати функція шумоподавлення. Вона виділяє ваш голос на тлі інших звуків, роблячи мову набагато чіткіше. Найкраще це відчувається, якщо в камері використовується не один, а кілька мікрофонів.

У веб-камері може бути навіть Acoustic Echo Cancellation (AEC) – акустичне ехопридушення. Надзвичайно корисна функція для пристроїв, що використовуються в конференціях. Акустична луна виникає, коли звук від гучномовців потрапляє у мікрофони і повертається назад у приміщення, створюючи відбитий звук. Функція AEC дозволяє придушити таку луну, зробивши мову чистішою. Зверніть увагу, що в залежності від виробника ця функція в камері може називатися як шумопоглинанням, так і доповненням до неї.

Головне — не варто переоцінювати можливості таких веб-камер із шумом придушення. З окремим мікрофоном вони зазвичай не зрівняються.

Вбудований динамік

У продажу можна знайти камери, які пропонують “все в одному”. Сюди входить як мікрофон, а й повноцінний динамік. Як правило, це поодинокі моделі для конференц-залів, наприклад для гучного зв’язку. Так, користувачі можуть обійтися без окремих динаміків.

камера

Наскільки гучним буде звук? Тут все залежить від моделі. Наприклад, у Logitech із зображення вище заявлені до 95 дБ SPL на відстані 0,5 метра. І чим потужніша динаміка, тим важча камера. На монітор такі моделі зазвичай поставити не вдасться.

Читайте також:  Хто відкрив Африку, скільки країн до неї входять і що ще відомо про колоритний континент

Можливість бездротового підключення

Більшість камер передачі даних використовують дротовий інтерфейс USB. Так швидше і надійніше, особливо коли йдеться про корпоративне застосування. Однак у деяких сценаріях, наприклад, коли камеру потрібно часто переставляти або встановлювати у важкодоступних місцях, виручать бездротові інтерфейси.

камера

Для передачі даних “по повітрю” зазвичай використовується Wi-Fi 2,4/5 ГГц. Часто за допомогою фірмового програмного забезпечення користувачі можуть дивитися картинку навіть зі смартфона. Такий варіант стане в нагоді для дитячої, коли потрібно стежити за дитиною з іншої кімнати. Bluetooth у веб-камерах також зустрічається. Однак через низьку швидкість передачі він може використовуватися для сполучення або як шлюз для інших розумних пристроїв.

Функція стеження обличчям

Якщо користувач часто рухається в кадрі, камера повинна вміти підлаштовуватися. Вирішується ця проблема у різний спосіб, наприклад, з допомогою функції стеження обличчям.

Суть полягає в тому, що ваше обличчя завжди перебуватиме у кадрі та з потрібним фокусом. Проте реалізується це у різний спосіб. Перший – програмний. У цьому випадку камера за рахунок кутів огляду просто рухає кадр так, щоб обличчя залишалося в центрі.

камера

Другий метод – механічний. Камера вже здатна самостійно повертатися, відстежуючи як рух обличчя, а й у цілому пересування користувача. Наприклад, ось у такій моделі є вбудовані моторчики, які обертають об’єктив по горизонталі та вертикалі. Це зручно, якщо ви ведете якийсь майстер-клас, де передбачається активний рух у кадрі.

Розширені способи кріплення

Сфера застосування веб-камери залежить від параметрів самої матриці. Важливо й те, де стоятиме гаджет.

Більшість моделей без проблем можна розташувати на столі, а найкомпактніші – закріпити на рамці монітора. Це традиційний варіант. Однак, деякі веб-камери пропонують більше варіантів. Наприклад, окремі пристрої для конференц-зв’язку можна встановити на стіні над телевізором – у комплекті йдуть відповідні кріплення.

Читайте також:  Генна інженерія допомогла вченим дистанційно керувати мозком мух

камера

Для стримерів та авторів усіляких майстер-класів обов’язково знадобиться штатив. Такі камери мають спеціальне кріплення. Причому можна використовувати не тільки фірмові штативи від виробника, але й інші. Наприклад, гнучкі із кріпленням для столу.

Ці аксесуари дозволять з більшою гнучкістю налаштувати комфортний ракурс.

Підсвічування

Частина веб-камер мають світлодіодне підсвічування. Корисно, якщо доводиться розмовляти в темній обстановці.

камера

Користь від такого підсвічування справді є. Однак не варто її переоцінювати. Для звичайних відеодзвінків підійде, але для стримерів краще придбати професійне світло. Інший нюанс – таке точкове джерело світла прямо перед екраном може завдавати незручностей.

Пульт ДУ

Просунуті моделі для максимальної зручності мають окремий пульт дистанційного керування. Як правило, це стосується пристроїв для корпоративного застосування.

камера

За допомогою пульта зазвичай можна вмикати/вимикати камеру, регулювати зум, керувати підсвічуванням або положенням. Пульт дозволяє швидко виконувати базові налаштування, не використовуючи програмного забезпечення на комп’ютері.

У топових моделей у комплекті йде повноцінний хаб із центром управління для відеодзвінків.

Захисна шторка

Злом веб-камер — далеко не міф, а справжнісінька реальність. Зловмисникам достатньо отримати доступ до вашого комп’ютера, а з урахуванням величезної кількості вразливостей – це не така вже й нездійсненна задача.

камера

У корпоративному середовищі безпека має вирішальне значення. Зайвий рівень захисту буде незайвим. Якщо не хочете щоразу відключати камеру від живлення, можна купити модель зі шторкою для об’єктива.

Щоправда, врахуйте, що вона блокує тільки саму камеру — з мікрофоном такий фокус не пройде.

Підтримка HDR

Розширений динамічний діапазон все частіше з’являється у моніторах та телевізорах. Отже, затребуваним стає контент c HDR. Так, у веб-камері ця функція далеко не пріоритетна, і ви можете обійтися без неї при грамотному освітленні і налаштуванні кадру. Однак наявність HDR дозволить зробити картинку більш насиченою з глибоким чорним. Таке підвищення якості може стати в нагоді як стрімерам, так і під час корпоративних відеоконференцій.

Читайте також:  Безпечне водіння взимку: корисні поради, які стануть у нагоді кожному автомобілісту

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я