Вчені розробили термостійний сплав

3

Новий металевий сплав зберігає форму при екстремальних температурах.

Вчені розробили термостійний сплав

Наукова фантастика стає реальністю. Група дослідників створила метал із справді дивовижними властивостями. Насправді вчені розробили термостабільний сплав, який зберігає свою форму при колосальній температурі.

У повсякденному житті це може викликати лише посмішку. Але для творців космічних кораблів та розробників мікропроцесорів така поведінка металів є справжнім головним болем.

А тепер – прорив! Фахівці з Відня та Пекіна розробили матеріал з феноменальною стабільністю. Судіть самі: Коли температура змінюється на 400 градусів, його розміри змінюються лише на 0,0001 відсотка.

Pyrochlor-Magnet з 4 інгредієнтів

За цим досягненням стоїть елегантне інженерне рішення. Новий сплав, який називається Pyrochlor-Magnet, поєднав чотири металі: цирконію, ніобій, залізо та кобальт.

Особливу роль у ньому відіграють атоми кобальту, розташовані в кристалічній решітці відповідно до спеціального «рецепту». Те, що відбувається всередині матеріалу, нагадує координований танець.

При нагріванні деякі ділянки сплаву мають тенденцію до розширення. Інші, навпаки, стискаються. Дослідникам вдалося знайти ідеальну частку компонентів. Завдяки цьому, протилежні сили врівноважують один одного.

Вимірювання температури. Фото: BELISH / SHUTTERSTOCK.com

Діапазон робочої температури дивовижний. Від космічного вакууму (-270 ° C) до червоношкірого болячого металу (+150 ° C)-матеріал залишається спокійним. Як йог, який досяг найвищого рівня самостійного контролю.

Але вчені не зупинялися на створенні одного чудотворного матеріалу. Вони розробили теоретичну базу для проектування таких сплавів. За словами фізика від Відня Сергія Кхмелевського, це відкриває нову главу в матеріалій науці.

Перспективи застосування захоплюють дух. Супутники, що працюють без відмов при різких змінах температури. Авіаційні двигуни з збільшенням ресурсу. Супер -Практичні промислові роботи. І це лише початок списку.

Читайте також:  Техніки зйомки, для яких точно знадобиться штатив

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я