Штайнмаєр підкреслив міцність німецько-британських відносин

16

Чарльз і Камілла прибули до Берліна у другій половині дня в рамках свого триденного візиту до Німеччини. Потім федеральний президент та його дружина з військовими почестями вітали гостей біля Бранденбурзьких воріт.

 

Штайнмаєр підкреслив міцність німецько-британських відносин

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив на тісних німецько-британських відносинах і в майбутньому, незалежно від виходу Великобританії з ЄС. «Що б не чекало нас попереду, я знаю: наша німецько-британська дружба залишається важливою, і вона залишається міцною», – сказав він на державному бенкеті на честь короля Карла III та королеви Камілли у палаці Бельвю увечері. Він повторив цю фразу англійською.

29 березня 2017 року розпочався вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу, продовжив Штайнмаєр. «Сьогодні, рівно через шість років, ми відкриваємо новий розділ. Ми дивимося вперед у умовах, що змінилися – але як і раніше разом».

Чарльз і Камілла прибули до Берліна у другій половині дня в рамках свого триденного візиту до Німеччини. Потім федеральний президент та його дружина Ельке Бюденбендер із військовими почестями вітали гостей біля Бранденбурзьких воріт. Той факт, що Карл III приїжджає до Німеччини до своєї коронації 6 травня, є «великим особистим» і водночас «сильним європейським жестом», сказав Штайнмаєр у своїй промові на вечері. Це багато означає для мене, це багато означає для нас, німців.

У списку гостей державного бенкету було близько 130 діячів політики, бізнесу та суспільства, серед яких колишні федеральні президенти Хорст Келер та Йоахім Гаук, а також глави Бундестагу, Бундесрату та Федерального конституційного суду Бербель Бас, Петер Цхенчер (обидва – СДПН) та Штефан Харт. Кампіно, вокаліст гурту Tote Hosen, який має не лише німецький, а й британський паспорт, також прийняв запрошення.

Читайте також:  Шольц відкинув обмеження на страйки

Партнерство між Німеччиною та Великобританією розвивалося протягом століть, сказав Штайнмайєр у своїй обідній промові. Особисто для нього це був «сумний день», коли рівно шість років тому британський уряд подав заяву про вихід із Європейського Союзу. «В той час багато хто побоювався, що німці та британці можуть втратити один одного через Brexit. Але цього не сталося. Зв’язки між нашими країнами зараз надто сильні, дружба між людьми надто тісна, робота з примирення після двох світових воєн є надто цінною».

Німеччина також зобов’язана цим примиренням, глибокою дружбою між двома народами Карлу та його сім’ї, наголосив Штайнмаєр. Він нагадав про численні поїздки нинішнього короля до Німеччини та назвав його «послом примирення, дружби між нашими народами». З погляду Німеччини, майбутня коронація означає велику наступність. «Ми спираємося на наше багатовікове партнерство, на дружбу між німцями та британцями. І на вашу особисту прихильність до німецько-британських відносин», – сказав федеральний президент.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я