Депутати вимагають звільнення німецько-іранського громадянина

18

Німецько-іранський громадянин Джамшид Шармахд був викрадений і засуджений до страти в Ірані. Берлінські депутати зустрічаються з його дочкою та вимагають його звільнення.

 

Депутати вимагають звільнення німецько-іранського громадянина

Декілька членів берлінського парламенту від партії «зелених» виступають за звільнення засудженого до страти іранця німецького походження Джамшида Шармахда. «Ми вимагаємо звільнення Джамшида Шармахда», – сказав Бахар Хаганіпур, віце-голова земельного парламенту іранського походження, на зустрічі зі своєю дочкою Газеллю Шармад у Палаті представників у середу. «Бо права людини мають застосовуватися скрізь». Аріо Мірзаї, інший член парламенту від «зелених», додав, що мученицька смерть Шармахда та інших політв’язнів має закінчитися. «Ми говоримо про серйозні порушення прав людини в іранських в’язницях».

Його колега з парламентської групи Голлалех Ахмаді сказав, що важливо забезпечити безпеку осіб із подвійним громадянством за кордоном, які також мають німецькі паспорти. «Не може бути, щоб ми не могли діяти лише тому, що не можемо їх вивезти, бо мають іранське громадянство».

Але він сказав, що йдеться також про безпеку іранської діаспори в Німеччині та в Берліні. Уряд землі Берлін та державна політика також мають забезпечити їхню безпеку, щоб на них не нападали, щоб їх не прослуховували та щоб за ними не спостерігали іранські спецслужби. Берлінське відомство із захисту конституції принаймні стало більш чутливим до цих питань, сказав Ахмаді.

Газель Шармахд розповіла, що її батько приїхав до Німеччини у віці семи років та прожив тут 40 років. «Це означає, що наша натуралізація нічого не варта, чи це означає, що зрештою, коли справа доходить до справи, ми не німці і до нас не ставляться як до німців? Це величезна проблема».

Читайте також:  Шольц хоче продовжити розмову з Путіним телефоном

Вона також вказала на власну складну ситуацію: «Ми не можемо подорожувати, ми не можемо говорити, тому що ми в такій небезпеці для нашого життя, що з нами може статися те саме, що сталося з моїм батьком».

Революційний суд визнав 68-річного іранця відповідальним за терористичний акт. У відповідь на смертний вирок уряд Німеччини надіслав двох іранських дипломатів. Джамшида Шармахда, як повідомляється, було заарештовано іранською розвідкою в Дубаї влітку 2020 року і доставлено до Ірану. З того часу він перебуває у в’язниці в Тегерані.

У дитинстві він приїхав до Німеччини разом із батьками та має німецький паспорт. Однак він народився в Тегерані і тому автоматично має іранське громадянство, від якого не можна відмовитись за іранськими законами.

Серед інших, Фрідріх Мерц, голова ХДС, також висловився за визволення Шармахда. У січні він уже взяв на себе політичну поруку за нього.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я