Навіщо робити ПАП-тест?

104
ПАП-тест

Що це за процедура та чому вона така важлива?

ПАП-тест (цитологічне дослідження шийки матки) – це надійний метод виявлення передракових та ракових станів шийки матки. Жінкам у віці з 21 року рекомендується проводити це дослідження хоча б раз на рік. Навіть якщо відсутнє статеве життя. Іноді частота процедури може бути більшою.

Як проходить процедура?

Щоб здати цей аналіз достатньо записатися на прийом до гінеколога. У терапевтичному кабінеті жінка лягає на гінекологічне крісло у відповідній позиції. Лікар за допомогою вагінального дзеркальця та кисточки або зіниці забирає з шийки матки кілька клітин для передачі в лабораторію. Процедура безболісна та займає кілька хвилин.

Як підготуватись до ПАП-тесту?

Якихось особливих приготувань дане дослідження не потребує. Але щоб отримати достовірні результати дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • заплануйте візит за п’ять днів по закінченню менструацій та не пізніше як за два дні до їх початку. В деяких випадках лікар може призначити дослідження незалежно від менструального циклу;
  • утримайтесь від вживання вагінальних препаратів мінімум за 24-48 годин до процедури. Вони можуть вплинути на результати.

Також ПАП-тест НЕ рекомендують проводити вагітним жінкам. Проте і тут є виключення.

Пам’ятайте, що дослідження шийки матки допомагає вчасно виявити передракові та ракові зміни шийки матки на ранніх стадіях. А це значно підвищує шанси на повне одужання. Не можна відкладати це на потім, особливо коли лікар рекомендує його зробити уже!

Бережіть себе та будьте здорові ❤️

Читайте також:  Перший візит до гінеколога – як підготуватись?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я