Російські війська, що борються в Бахмуті, приведені у стан підвищеної бойової готовності, повідомляє військовий кореспондент російського державного телебачення. У зв’язку з успіхами українських атак на флангах найманих сил Вагнера, які б’ються в місті, всеосяжне оточення неминуче, написав Євген Піддубний у четвер у Telegram. Командир “Вагнера” Євген Пригожин раніше неодноразово попереджав про швидке оточення через незахищені фланги.
Увечері прес-секретар української армії Сергій Череватий повідомив про відчайдушні спроби російських підрозділів зупинити подальше просування українців масованими артилерійськими ударами та повітряними атаками. Інтенсивність боїв зросла, сказав Черевий, за даними агентства Уніан. Тільки у четвер 165 російських солдатів було вбито і ще 216 поранено, стверджує він. Його заяви не можуть бути перевірені, а також заяви іншої сторони.
Війська РФ побоюються оточення в Бахмуті, бої також йдуть у районі Соледара
Відомий військовий кореспондент Піддубний також повідомив про прорив українських військ у боях у районі Соледара, який знаходиться лише за кілька кілометрів на північний схід від Бахмута. Там українським бойовим групам удалося прорватися через російські лінії. «Ситуація складна, – написав Піддубний. Російські війська взяли Соледар лише наприкінці січня після кількох тижнів тяжких боїв.
Українське військове керівництво досі не давало жодних подробиць із цього приводу, говорячи лише про важкі бої під Бахмутом. Увечері російські військові повідомили про важкі бої та повторні атаки українських підрозділів на різних ділянках фронту.
Запорізька атомна електростанція
За словами оператора, у разі українського контрнаступу Запорізька атомна електростанція може бути позбавлена бойових дій. Для цього достатньо відрізати російські окупаційні сили на електростанції від внутрішніх районів, заявив голова української атомної компанії Енергоатом Петро Котін в інтерв’ю американській телекомпанії CNN. «Нам потрібно лише розірвати зв’язок між Запорізькою атомною електростанцією та (чорноморським півостровом) Кримом», – сказав Котін. Це буде зроблено, як тільки українські війська захоплять велике місто Мелітополь, розташоване за 90 кілометрів на південний схід від електростанції в Енергодарі. Після цього у російських військ залишиться лише можливість бігти чи здатися.
Найбільша в Європі атомна електростанція в Енергодарі із шістьма енергоблоками була зайнята одразу після російського вторгнення у березні минулого року.
Швейцарський парламент перегляне закон про військове майно
Після масованої критики з-за кордону швейцарський парламент хоче послабити заборону на пересилання швейцарського військового майна до третіх країн. У четвер відповідальний комітет у Державній раді, другій палаті парламенту, проголосував за це рішення вісьмома голосами проти п’яти. Комітет Національної ради вже проголосував за. Це означає, що тепер можна розпочати розгляд поправки до Закону про військові матеріали.
Швейцарія забороняє передачу військового майна, яке вона продала за кордон країнам, які перебувають у стані збройного конфлікту. Нині це перешкоджає постачанням в Україну. Наприклад, Швейцарія відмовила Німеччині у дозволі на передачу Україні швейцарських боєприпасів, закуплених багато років тому для німецького танка Gepard.
Звіти: Зеленський може відвідати Ватикан у ці вихідні
Президент України Володимир Зеленський розглядає можливість відвідати Рим у вихідні, повідомляють італійські ЗМІ. Там він може зустрітися з прем’єр-міністром Джорджією Мелоні, а також бути ухваленим Папою Римським Франциском, повідомило в четвер увечері, серед інших, інформаційне агентство Ansa. Агентство посилалося на джерела в уряді та у Ватикані. Офіційних підтверджень не було. Також очікувалося, що президент України приїде до Берліна наприкінці тижня.
Зеленський: Адаптувати українське кримінальне право для вступу до ЄС
Для шляху України до Європейського Союзу Зеленський розробив «комплексний стратегічний план» щодо реформування кримінального законодавства та системи кримінального правосуддя. «Простіше кажучи, нам необхідно забезпечити таку систему правопорядку в нашій країні, яка б відповідала нашій меті – швидкому вступу України до ЄС», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні в четвер.
«Україна має стати, і вже є, місцем сили для Європи та всього вільного світу». Держава має забезпечити найвищий рівень безпеки, свободи та поваги до закону та народу України, наголосив Зеленський. Україна вже є офіційним кандидатом на членство у ЄС із літа минулого року.
Що принесе цей день
Міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять останні події у війні в Україні на неформальній зустрічі у Швеції цієї п’ятниці. Переговори будуть присвячені подальшій підтримці країни, яка зазнає нападу з боку Росії. Принаймні в кулуарах, ймовірно, також обговорюватимуться пропозиції Комісії ЄС щодо одинадцятого пакету санкцій проти Росії. Головна мета – боротьба з обходом уже вжитих каральних заходів.