Магній і ПМС

71
магній

Навіть спокійні та зібрані жінки, які зустрічають усі життєві негаразди з бойовим настроєм, пасують перед настанням “цих днів”. Звичайно, адже набагато складніше впоратися з моментами, коли твій власний організм обертається проти тебе. Стає складно контролювати свій настрій, хочеться безпричинно зриватися на оточуючих, на додачу до всього все це супроводжується сильними болями.

Вважається, що подібний стан перед менструацією – природна реакція жіночого організму на зміни, що відбуваються в ньому. Медики часто не виявляють сильної стурбованості, коли до них звертаються з подібною проблемою. Їхні рекомендації зазвичай зводяться до порад полегшити біль за допомогою трав’яного чаю, болезаспокійливих або спеціальних фізичних вправ. Але причини важкого стану під час ПМС не завжди є природними для організму. Якщо перед початком менструації настрій серйозно псується, жінка почувається втомленою, незважаючи на здоровий сон і правильне харчування, з’являються відчуття тривожності й дратівливості, турбують судоми в литках та тягнучий біль у низу живота, – найімовірніше, причина криється в нестачі магнію.

Науково доведено, що нестача магнію в організмі може бути каталізатором розвитку передменструального синдрому. Саме від магнію залежить розслабленість м’язів, оскільки він контролює їхнє скорочення. Магній безпосередньо впливає на настрій, на появу почуттів тривоги, дратівливості та стресу. Тому його дефіцит у жіночому організмі призводить до подібних фізіологічних порушень і до зміни в психологічному стані.

Крім цього, у другу фазу циклу посилюється вироблення гормону альдостерону, що спричиняє затримку переміщення рідини в організмі, і в умовах дефіциту магнію це призводить до набряків, нагрубання і болючості молочних залоз та до збільшення ваги.

Жінкам, які відчувають перераховані вище проблеми під час ПМС, рекомендується вживання препаратів магнію, в кількості 500-600 мг на добу, і таких вітамінів як:

  • вітамін С мінімум 500 мг на добу;
  • вітаміни групи В, краще їх комплекс: В1, В2, В6, В9, В12, В1, В2, В6, В9, В12;
  • вітамін Е 200-400 мкг на добу з 18 по 3-й день менструального циклу.
Читайте також:  ТОП - 5 порад від гінеколога на кожен день

Бажано починати прийом у другу фазу циклу (з моменту овуляції до 1 дня менструації). Також не забувайте про щоденний прийом вітаміну D.

Наше здоров’я і гарне самопочуття залежить тільки від нас самих, від того, наскільки уважно ми ставимося до свого організму. Тому, дорогі дівчата і жінки, не забувайте піклуватися про себе!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я