Із життя пішов знаменитий італійський дизайнер Роберто Каваллі

7
Роберто Каваллі

Як стало відомо, 12 квітня 2024 року з життя пішов Роберто Каваллі. Причиною стала тривала хвороба. Італійському модельєру, який став популярним завдяки своїм анімалістичним принтам на шкірі та текстилі, було 83 роки. У символу креативу та розкоші залишилося шестеро дітей. Наймолодшому спадкоємцю ледь виповнився рік. Світла пам’ять.

Роберто Каваллі

Роберто Каваллі народився 15 листопада 1940 року у Флоренції в родині гірничого інженера. Після того як батько загинув від рук нацистів у Другій світовій війні, мати майбутнього модельєра перебралася до діда Роберто Джузеппе Россі. Останній, до речі, був відомим у регіоні портретистом.

Спочатку Каваллі допомагав матері з крамницею з продажу вугілля. Насилу закінчивши початкову школу, Роберто вже незабаром кине готельну справу і навіть бухгалтерський облік. Проте саме навчальні роки дали поштовх до майбутнього модельєра. Річ у тім, що він, випробувавши рок-н-рол, вирішив зайнятися організацією студентських вечірок.

Виходило все настільки ідеально, що одного разу у нього виступив навіть Фред Бускальоне з метою розрекламувати нову платівку. Але чергове відрахування могло назавжди перекреслити майбутнє Роберто. Лише дивом він умовив матір дати йому останній шанс. Так він опинився на курсі з оформлення інтер’єрів зі спеціалізацією з тканин для меблів. Не забуваючи про вечірки, Каваллі в одну мить захопився ткацтвом на ручному верстаті та вивченням видів друку на тканині.

Перші кроки

Варто зазначити, що цей курс молодий чоловік також не закінчив. Проте знання дали йому поштовх для відкриття своєї власної справи. Накопичень вистачило, щоб орендувати гараж неподалік від будинку і купити шестиметровий друкарський стіл. Що цікаво, банківський рахунок щойно створеної компанії довелося відкривати на ім’я матері, оскільки самому Роберто ще не виповнився 21 рік.

Читайте також:  У Бучі відкрилася виставка з портретами білоруських політв'язнів «Кольори білоруської революції»

Скооперувавшись з подругою, яка працювала на місцевій трикотажній фабриці, Роберто створив перші принти на нерозпроданих вбраннях. З цього моменту справа різко пішла вгору. Хоча, безумовно, попереду ще було чимало роботи і вивчення процесу для його вдосконалення. Проте цей період життя можна назвати напевно доленосним для дизайнера.

Символ епохи

Що вже говорити, за роки життя роботи Роберто носили Бріжит Бардо, Софі Лорен, Кім Кардаш’ян і Дженніфер Лопес. “Мені подобається все, що створено природою. В юності я почав розуміти, що навіть у риб є “одяг” фантастичного кольору, так само як і у змії та тигра. Я почав розуміти, що Бог насправді найкращий дизайнер. Тому я почав копіювати Бога“, – зізнавався він 2011 року.

Новина про смерть Роберто Каваллі стала ударом як для фанатів його робіт, так і для колег по цеху. Так, одним із тих, хто вшанував пам’ять модельєра, став Джорджіо Армані. Роберто був справжнім художником, вільним і чудовим у використанні принтів, здатним перетворювати фантазії на спокусливий одяг. Мені буде не вистачати його тосканського натхнення”.

Поза всяким сумнівом, життя Каваллі стало прикладом невтомного пошуку нових ідей. Адже внесок модельєра в індустрію моди і зовсім складно переоцінити. А тому він назавжди залишиться символом епохи, яка принесла в цей світ яскраві та неповторні твори. За словами креативного директора Roberto Cavalli, дизайнер, як і раніше, залишатиметься джерелом натхнення для інших.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я