Чому за 85 років життя Карл Лагерфельд так і не отримав сім’ю

90

Карл Лагерфельд прожив довге життя і за 85 років встиг зробити стільки всього, скільки посередня людина не встигла б, якби в нього було навіть дев’ять життів, як у кішки. До речі, про кішок. Шупетт, вихованець Карла, стала його єдиною любов’ю на довгі роки. Якби можна було, модельєр одружився б з нею, як він сам казав. Але чому життя великого кутюр’є склалося так, що він не обзавівся сім’єю, дітьми, а віддавав свою теплоту лише пухнастий Шупетт? Нині все розповімо.

Чому Карл Лагерфельд все життя віддав моді, а особисте ховав у далеку скриньку

За 85 років життя Карла Лагерфельда його шанувальники змогли переконатися, що робота – це його головна пристрасть у житті. Про особистого модельєра не особливо любив розмовляти. У нього ніколи не було дружини, Та й про романи з інтрижками теж годі говорити. Спадкоємців після себе Лагерфельд не залишив. Щоправда, на схилі років у нього з’явився «онук», який насправді був хрещеником Карла. Як же вийшло, що кутюр’є, якого оточувало стільки цікавих людей, завжди залишався один?

Завжди був сам собою

Для Карла багато важила особиста свобода. Але його свобода була якогось особливого ґатунку. Адже навіть із родичами Лагерфельд спілкувався мало. Він не приховував свого походження і того, що має двох сестер. Одна з них, Крістіана, якось зізналася, що не бачилася з братом 45 років. Ось так родинні зв’язки. При цьому вони не були у сварці, не ворогували. Просто Карл був так зайнятий роботою, що встигав лише час від часу писати листи Крістіані.

До успіху Лагерфельд йшов сам собою. Ще підлітком він поїхав із рідної Німеччини і став обживатися у Франції. У 50-х його захопив світ моди. А зіркова година для Лагерфельда настала у 70-х, коли він очолив художній відділ Будинку моди Chanel. До цього Карл, до речі, встиг створити власний бренд Karl Lagerfeld Impression.

Читайте також:  Сальвадор Далі: що відомо про життя художника

До останніх днів свого життя Лагерфельд працював для Chanel. Він віддавав цій роботі всього себе і навіть не думав про те, щоб делегувати хоча б частину своїх обов’язків комусь іншому. Навіть у поважному віці Лагерфельд не шукав наступників. Якось на таке запитання журналістів він відповів, що йому це без потреби, адже він безсмертний. Все ж таки в 2019 році Карла не стало.

Лагерфельда постійно оточували музи, але кохання він так і не зустрів

Не варто думати, що Карл Лагерфельд був нелюдимим і уникав будь-яких зв’язків із оточуючими. Навпаки, його коло спілкування було великим, і поряд з ним постійно були жінки та чоловіки, які його надихали. У різні періоди музами Карла були Аманда Харлек, Кара Делевінь, Тільда ​​Суінтон, Жак де Башер та інші.

Але виходило так, що для Карла важлива була лише естетична сторона спілкування. Він захоплювався красою своїх муз, цінував унікальні риси кожної їх. Але стосунків у звичному розумінні у кутюр’є ні з ким не було. Щоправда, був період, коли Карл жив із Жаком де Башером, колишнім коханим верба Сен-Лорана. Подейкують, що з-поміж них були платонічні почуття. Але, як заявляв сам Лагерфельд, інтимно вони були близькі.

Говорячи про інтимні речі, згадаємо висловлювання самого кутюр’є. Він не раз казав, що цьому в сучасному світі приділяють дуже багато уваги і дарма. «Насамперед, я ціную свободу. Вступити у відносини не така вже й велика проблема. Просто це не моє»– відвертий модельєр.

“Я ніколи не думав, що так сильно закохаюся в кішку”

Відносини, а тим паче шлюб не приваблювали знаменитого Лагерфельда. Однак він не був байдужим чи черствим. Напевно, найбільше кохання він подарував своєму вихованцю – кішці Шупетт. Пухнаста красуня бірманської породи з’явилася у Карла випадково. Якось манекенник і фаворит модельєра Батіст Джабіконі попросив Лагерфельда доглянути кішку, поки його не буде в місті. Батист, напевно, не очікував після повернення почути слова: «Пробач, але тепер вона моя».

Шупетт з того часу змінила господаря і почала жити у Лагерфельда. До неї ставилися буквально як до королеви.. У кішки були свої покоївки, для неї готували спеціальні смаколики, а також Шупетт частенько потрапляла на сторінки глянцю.

Читайте також:  Чому Карл Лагерфельд жорстко критикував пишних дам

Модельєр журився, що не може одружитися з Шупеттом. «Шкода, що шлюби між людьми та тваринами поки що не дозволені… Я ніколи не думав, що так сильно закохаюся в кішку»– Говорив він в одному з інтерв’ю.

Як у Карла з’явився «онук»

Часто в інтерв’ю Карл Лагерфельд наголошував, що він не має сім’ї, хоча рідні в нього й були. Однак згодом у нього з’явився дуже близька людина, яку вважають практично онуком модельєра. Насправді Карл був маленьким Хадсоном хрещеним батьком. Батько хлопчика був манекенником, одним із тих, до кого Лагерфельд ставився по-батьківському. Напевно, тому і з Хадсоном Карл поводився як його дідусь.

«Вони для мене як сім’я, адже її я не маю. Приємно, коли в тебе є сини, але без проблем, які ці сини можуть доставити. Це мій вибір, а не обов’язок – ось і вся різниця»— розповідав якось Карл Лагерфельд.

Як бачиш, таке життя було усвідомленим вибором Карла. Він не прагнув стати сімейною людиною, проте умів дарувати себе оточуючим. За це модельєра цінували так само, як і за його геніальну творчість.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я