Інфляційний тиск у США послабшав

16

“Це той позитивний сюрприз, на який так довго чекав ринок”, – сказав Томас Альтманн з QC Partners.

Інфляційний тиск у США послабшав

У США зростання споживчих цін продовжує сповільнюватись. На фондових ринках зараз майже ніхто не бачить причин нового посилення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США. Сценарій низької інфляції та стабільного зростання викликає ажіотаж покупців. Інфляційний тиск у США в жовтні помітно ослаб, що відлякало побоювання щодо підвищення процентних ставок на фінансових ринках.

За даними Міністерства праці у Вашингтоні, рівень інфляції знизився з 3,7% до 3,2%. Економісти прогнозували лише зниження до 3,3%. На фондових ринках інвестори включили турбо та заповнили свої списки покупок. «Це той позитивний сюрприз, на який так довго чекав ринок», – сказав Томас Альтманн із QC Partners: ціни вперше цього року стагнували у місячному вирахуванні.

У Франкфурті барометр німецького фондового ринку DAX зріс на 1,8% – до 15 614 пунктів. Лідерами зростання на німецькому ринку стали так звані «занепалі ангели», тобто. акції, що особливо сильно постраждали від підвищення процентних ставок. Індекс Euro-Stoxx-50 зріс на 1,4% до 4292 пунктів. Прибутковість на ринку облігацій впала, а долар США значно послабився. Інвестори на Уолл-стріт також були налаштовані на покупку. «Ці дані свідчать про те, що ФРС більше нічого робити в плані монетарної політики, – сказав Томас Хейз із приватної інвестиційної компанії Great Hill Capital. – Центральні банкіри досягли своєї мети – уповільнення інфляції та охолодження ринку праці без сильного ослаблення економіки».

Для Федеральної резервної системи США споживчі ціни є важливим орієнтиром щодо курсу відсоткові ставки. Вона прагне знизити рівень інфляції до цільового рівня 2% і після низки підвищення процентних ставок останнім часом на 2 засіданнях поспіль зберігала їх стабільними в діапазоні 5,25-5,50%. На ф’ючерсних ринках можливість подальшого підвищення ставки оцінюється як дуже низька – трохи менше 10%. Також очікується, що зниження відсоткових ставок відбуватиметься, найімовірніше, починаючи з травня.

Читайте також:  Сирія була підготовкою до війни в Україні

Житло – останній драйвер зростання цін

“З точки зору ФРС, події, ймовірно, розвиваються в правильному напрямку”, – вважає економіст Helaba Ульріх Вортберг. Проте поки що не можна давати «добро», оскільки цільового рівня інфляції ФРС ще не досягнуто. Особливу увагу монетарна влада приділяє так званій базовій інфляції, яка не враховує волатильних цін на енергоносії та продукти харчування. Цей показник у жовтні зненацька знизився – до 4,0%. Експерти очікували, що він зрівняється з вересневим показником 4,1%.

Незважаючи на те, що центральний банк нещодавно взяв паузу, він залишив відкритою можливість подальшого підвищення процентної ставки. Проте голова ФРС Джером Пауелл також дав зрозуміти, що після агресивної серії підвищення ставок центральний банк може діяти обережніше.

“Сьогоднішні дані щодо інфляції знімають додатковий тиск з ФРС, особливо той факт, що невелике прискорення базової інфляції, що спостерігалося в серпні та вересні, не продовжилося”, – аналізують економісти Commerzbank Крістоф Бальц і Бернд Вайденштайнер.

На думку економіста LBBW Дірка Членча, більш ретельний аналіз останніх даних показує, що рівень інфляції становить всього 1,5% після виключення житлової складової: «Це свідчить про те, що вартість житла є останнім фактором зростання цін, що залишився». Оскільки зниження цін на житло і стагнація орендної плати, що запитується, вказують на те, що підвищальний тиск на ціни на житло має ослабнути, рівень інфляції може знизитися до 2,0% протягом 12 місяців. І тут для ФРС це буде точною посадкою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я