Війна в Україні: Росія форсує військовий успіх

20

На сході України йдуть запеклі бої, російські війська чинять тиск на оборонців. Але українці ведуть наступ і на іншій, менш помітній ділянці фронту. Огляд.

Війна в Україні: Росія форсує військовий успіх

За оцінкою Києва, Росія форсує військовий успіх посиленими атаками у районі східного українського міста Донецька. У вівторок увечері український Генштаб повідомив про велику кількість російських обстрілів у районі Авдіївки та Мар’їнки. Президент України Володимир Зеленський побачив зв’язок з президентськими виборами в Росії, які відбудуться у 2024 році, оскільки кремлівський бос Володимир Путін хотів би заздалегідь продемонструвати успіх, заявив він у Києві.

Водночас, українське керівництво вперше прокоментувало ситуацію з плацдармом на південному березі Дніпра під Херсоном, який фактично окупований Росією. Україна за допомогою Заходу вже майже 21 місяць протистоїть широкомасштабному російському вторгненню. У середу українські військові відзначили 630 день війни. За даними бундесверу, Німеччина за цей час підготувала близько 8000 українських солдатів, що є важливою складовою підтримки.

Десятки російських атак під Донецьком

По всьому фронту відбулося 57 боїв, пише увечері у своєму зведенні Генштаб. Лише у районі міст Мар’їнка та Новомихайлівка на захід від Донецька Україна відбила 18 атак. Ще 15 атак було відбито у районі міста Авдіївка на півночі Донецька, йдеться у повідомленні.

Донецьк із населенням трохи менше мільйона людей є центром східного українського вугільно-металургійного регіону Донбас і перебуває під контролем російських військ із 2014 року. З того часу лінія фронту проходить безпосередньо поблизу міста, українська армія займає там сильно укріплені позиції. В результаті лінія фронту практично не змінилася з початку широкомасштабного російського вторгнення в 2022 році.

В останні тижні російська армія активізувала свої атаки на Донеччині. Незважаючи на великі втрати у солдатах та техніці, кількість нападників чинить тиск на українських захисників.

Читайте також:  Війна в Україні 11 листопада

Зеленський: Путіну потрібен успіх для його кандидатури

У своєму відеозверненні Зеленський заявив, що глава Кремля Путін цинічно має політичні цілі, ведучи бої під Донецьком. «Він готовий вбивати необмежену кількість своїх людей, щоб у першій половині грудня мати можливість продемонструвати хоча б один тактичний успіх. А саме тоді, коли він хоче оголосити свої вибори».

У цих боях Росія втрачає солдатів і техніку набагато швидше, ніж у тривалій битві за Бахмут минулої зими. “Витримати такий тиск надзвичайно важко”, – сказав Зеленський і подякував своїм солдатам. Чим більше російських військ знищується під Авдіївкою, тим складнішою стає ситуація для противника».

У березні наступного року в Росії відбудуться президентські вибори, і Кремль уже готується до них. Путін поки що офіційно не оголосив про висування своєї кандидатури. За даними Кремля, у середу він планує зустрітись із представниками Центральної виборчої комісії.

Український плацдарм на Дніпрі розширюється

Керівник апарату президента України Андрій Єрмак підтвердив наявність плацдарму на фактично окупованому Росією південному березі Дніпра у Херсонській області. «Всупереч усьому українські збройні сили закріпилися на лівому березі Дніпра, – заявив Єрмак під час виступу у Вашингтоні. Мета тут полягає в тому, щоб наблизитися до анексованого Росією Кримського півострова. «Ми подолали 70% відстані. І наш контрнаступ триває», – сказав він.

За оцінками західних спостерігачів, останніми днями українці розширили плацдарм під Кринки, а також перекинули туди легку бронетехніку. Російські військові блогери скаржаться, що російські війська зазнають там обстрілів і що ініціатива належить українцям.

8000 українських солдатів проходять навчання в Німеччині

Наразі бундесвер та його партнери навчили близько 8000 українських солдатів. «Я очікую, що до кінця року ми підготуємо близько 10 000 осіб у межах приблизно 200 навчальних модулів», – заявив генерал-лейтенант Андреас Марлоу, який командує багатонаціональним командуванням спеціальної підготовки. Командування базується у Штраусберзі під Берліном та керує роботою Навчальної місії ЄС (EUMAM) в Україні, яку було створено рік тому.

Читайте також:  Війна України. Підсумуємо основні події на вечір 8 вересня

Навчання охоплює різні рівні – від базової підготовки до спеціалізації – медиків, снайперів, танкових екіпажів – та підготовки командного складу. Деякі акценти змінились. Марлоу відзначив перехід від оборонних до наступальних операцій.

Східноєвропейські закликали до більш активного виконання плану з боєприпасів

Зі Східної Європи звучать заклики до рішучих спроб врятувати план ЄС щодо забезпечення України боєприпасами, який перебуває під загрозою зриву. В інтерв’ю німецькому агентству друку міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що якщо не вдасться забезпечити достатню кількість боєприпасів на власних складах країни та за рахунок нових замовлень промисловості, то слід бути готовим до закупівель у третіх країнах. Це один із можливих варіантів вирішення проблеми.

Естонський політик відреагував на повільний хід реалізації плану ЄС щодо постачання Україні мільйона артилерійських снарядів до весни 2024 року, що змусило міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса заявити в кулуарах консультацій ЄС, що він очікує на провал цього плану. Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс ще до консультацій з ЄС висловив схожу з Певкуром думку.

Це буде важливо у середу

Українські військові продовжують очікувати сильних російських атак у районі Авдіївки та Мар’їнки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я