Гіпотиреоз та жіноче здоров’я

85

Наш організм – надзвичайно складний механізм. У ньому всі системи пов’язані між собою. Один із важливих факторів нормальної роботи всього організму – щитовидна залоза. Один із видів порушення її роботи – гіпотиреоз. Це стан, за якого щитовидка виробляє недостатньо гормонів. А гормони – основа життєдіяльності.

А якщо не лікувати?

Я не стану розповідати про всі наслідки. Зупинимося лише на жіночому здоров’ї:

  • порушення менструального циклу аж до повної його відсутності (аменореї);
  • ановуляція – повна відсутність овуляції;
  • безпліддя – наслідок ановуляції. І це закономірно, адже саме естроген (один з гормонів, що виробляє щитовидка) безпосередньо бере участь у заплідненні;
  • неможливість виносити плід;
  • проблеми зі здоров’ям малюка після народження;
  • маткові кровотечі.

І це ми не говоримо про загальні порушення функціонування організму – зміна настрою, набір ваги, сухість та лущення шкіри, постійна втома, порушення сну, мікседема (коли накопичується значна кількість зайвої рідини в організмі, що викликає набряки та зниження температури тіла).

Часто гіпотиреоз супроводжує інші захворювання жіночої репродуктивної системи – ендометріоз, полікістоз.

Що робити?

Пройти обстеження в ендокринолога та чітко слідувати інструкціям у лікуванні. Зазвичай призначають гормонозамісну терапію. Вона допомагає компенсувати нестачу гормонів та нормалізувати роботу щитовидної залози.

Гіпотиреоз – це ще одне свідчення, що причини проблем однієї системи організму можуть ховатися в порушеннях роботи іншої (в даному випадку – щитовидної залози).

Ніколи не нехтуйте порадами лікаря та його призначеннями.

Бережіть себе та будьте здорові❤️

Читайте також:  Навіщо робити ПАП-тест?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я