Каспаров не вірить в інсценування

48
Безпілотник у Кремлі, що вибухнув, викликав багато суперечок. Критик російського уряду та колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров (60 років) не вважає, що інцидент із безпілотником у комплексі Кремля у Москві був російською провокацією. «Я сумніваюся у поширеній версії, що це була провокація КДБ. Мені не важко уявити, що КДБ створює фальшиві події, щоб викликати гнів населення, але це є неправильною метою», – сказав він в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Гмунді-на-Тегернзеї.

КДБ був радянською секретною службою, яка дала початок сьогоднішній внутрішній розвідці ФСБ та зовнішній розвідці СЗР. «На тлі війни напад на Кремль інтерпретується росіянами як слабкість Путіна, – сказав Каспаров. Хоча він також має в своєму розпорядженні лише ту інформацію, яку отримує зі ЗМІ, і може помилятися, він швидше вважає інцидент у російському центрі влади «посланням з України: бережіться, ми можемо до вас дістатися». Росія заявила, що двох безпілотників було збито в середу ввечері, коли вони летіли у бік комплексу Кремля. Москва звинувачує Київ у спробі нападу на лідера Кремля Володимира Путіна та погрожує вжити контрзаходів.

Каспаров, якому в четвер на саміті Людвіга Ерхарда в Тегернзеї було вручено «Премію за свободу ЗМІ», вважає, що у разі закінчення війни в Україні та поразки Путіна для Росії будуть «драматичні наслідки». «Ми знаємо з російської історії, що доки війна ведеться успішно, люди можуть переносити наслідки та приймати жертви», – сказав 60-річний експерт. «Але поразка у війні завжди призводила до бунтів та революцій».

Росія, за його словами, перебуває у «жахливому стані». «Я думаю, що тоді станеться вибух. Питання, що буде результатом цього вибуху? І це значною мірою залежатиме від нашої готовності мати план на випадок непередбачених обставин і від того, чи зможемо ми показати Росії шлях до відновлення. Йдеться про те, щоб запропонувати можливість», – сказав Каспаров.

Читайте також:  Україна конфіскує мільйони у російського олігарха

Каспаров прославився як шаховий геній, став наймолодшим чемпіоном світу з шахів в історії 1985 року у віці всього 22 років. Після завершення шахової кар’єри син німецько-єврейського батька та вірменської матері зробив собі ім’я як запеклий критик Кремля. Він став одним із засновників кількох опозиційних спілок, кампаній, організацій та партій і зараз вважається одним із провідних російських опозиціонерів. Він живе у вигнанні у Нью-Йорку.

«Я вважаю, що маю зіграти свою роль у поверненні Росії», – сказав Каспаров агентству dpa. «Йдеться про нескінченну боротьбу між свободою та тиранією. І те, чим обернеться ця глобальна боротьба, багато в чому залежатиме від результатів наших зусиль щодо відродження Росії та того, що було гарного у російській історії».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я