Україна вимагає, щоб Німеччина відновила Україну

41

“Німеччина має взяти на себе провідну роль у координації відновлення в країні”, вважає посол України Олексій Макєєв. Україна вимагає, щоб Німеччина відновила Україну: «Німеччина – важлива європейська країна з усіма можливостями, з високою діловою культурою (…)», – сказав посол у четвер під час візиту до Європейського університету «Віадріна» у Франкфурті (Одер). Він був би радий, якби німецькі компанії брали найактивнішу участь у реконструкції. Після розмови з президентом університету Едуардом Мюле він міг відповісти на запитання студентів.

У Франкфурті (Одер) відомі представники політичних та наукових кіл хочуть створити Центр України як дослідницький та навчальний заклад. Макєєв є одним із ініціаторів відповідної декларації. Агресивна війна Росії проти України «змусила нас усвідомити, наскільки терміново політика, суспільство та ЗМІ потребують добре обґрунтованих знань про наших східних сусідів, не тільки, але нині особливо про Україну. Для цього потрібен новий підхід», – йдеться у документі.

У Європейському університеті Макєєв закликав до інтеграції українських університетів до європейської системи вищої освіти. На його думку, це може статися раніше, ніж повне членство у ЄС. Студенти мають брати участь у спільних наукових проектах. Українські студенти та науковці могли б внести свій досвід у дослідження післявоєнного періоду Німеччини та переоцінку військових злочинів. Посол переконаний, що такі висновки дадуть політикам міцну основу для прийняття подальших рішень. Він звернувся до українських студентів «Віадріна»: «Зробіть нашу країну сильнішою за свої успіхи». Він хотів би повернути кожного студента до України. «Однак я виходжу з того, що ми є європейцями і допомагаємо формувати не лише українську, а й європейську історію». Макєєв висловив сподівання, що Україна незабаром стане членом ЄС.

Читайте також:  Росіяни обстріляли рятувальну шлюпку у Херсоні

Посол неодноразово пов’язував свої відповіді з особистими епізодами. Наприклад, його добрий друг і професор історії навчає своїх студентів за допомогою ноутбука з окопів, повідомив він. «Українцям потрібні справжні, теплі та серцеві обійми». Багато дружин і дітей у Німеччині щодня відправляли повідомлення рідним та своїм чоловікам, що борються на фронті.

Посол, який представляє Україну в Німеччині з жовтня 2022 року, сказав, що він уже мав багато обмінів думками з німецьким народом. Це призвело до виникнення питань, що потребують відповідей і з боку наукових кіл, зазначив він. Наприклад, чому багато росіян, які живуть у Німеччині, не вийшли на демонстрацію проти війни? Він був стурбований цим. Більшість німців виявляють солідарність, але необхідно також поговорити про страхи та сумніви щодо постачання зброї та відповісти на питання про переговори з Росією.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я