Колишній міністр розкритикував уряд через Україну

24

«Я думаю, що нинішні пріоритети німецького уряду та Заходу є помилковими».

 

Колишній міністр розкритикував уряд через Україну

Колишній мер Гамбурга та колишній федеральний міністр Клаус фон Донаньї розкритикував уряд та СДПН через політику щодо України. «Я думаю, що нинішні пріоритети німецького уряду та Заходу є помилковими», – сказав соціал-демократ в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur з нагоди свого 95-річчя наступної п’ятниці. «Пріоритетом має бути захист від наслідків зміни клімату (…) Натомість ми купуємо танки для України, тому що ми не допомогли запобігти війні, якій можна було запобігти».

Зміна клімату є реальною загрозою, «а не Путін», – сказав фон Донаньї, який наприкінці 1960-х і в 70-ті роки обіймав посаду державного та федерального міністра при канцлерах Віллі Брандте та Гельмуті Шмідті. Президент Росії Володимир Путін ніколи не мав наміру нападати на Європу, сказав він. Він просто не хотів бачити Україну в НАТО і не хотів, щоб НАТО знаходилося на його кордонах. Він хотів домовитись про це, але Захід не був готовий». Тому, за його словами, Захід має свою частку відповідальності.

Путін – не військовий злочинець

Він також виступив проти того, щоб називати Путіна військовим злочинцем. «Я не став би оголошувати президента Буша військовим злочинцем і віддавати його під суд, хоча він, безсумнівно, розв’язав ще більш масштабну війну в Іраку, в якій загинуло набагато більше людей, і без жодної причини, як ми всі сьогодні знаємо», – сказав він. Ордер на арешт Путіна також був «непродуманим та нерозумним». «Чи Москва повинна бути єдиним місцем для переговорів з Путіним у майбутньому?».

При цьому Фон Донаньї виявив порозуміння до канцлера Олафа Шольца, який нещодавно на вечірці СДПН у Бранденбурзі назвав Путіна «палієм війни», який ризикує «життям своїх громадян заради імперіалістичної мрії» і бажаючим знищити Україну. «Олаф Шольц якраз перебуває у дуже складному становищі, бо йому доводиться думати про спільну політику Заходу у війні в Україні».

Читайте також:  Німецька міна спалила російську БМП на Донбасі

Він звинуватив СДПН, членом якої він є з 1957 року, у тому, що вона не робить достатньо миру. За його словами, вона завжди була партією світу. “СДПН без заявленої, озвученої політики світу – це вже не СДПН”, – сказав фон Донаньї, який керував своїм рідним містом Гамбургом як мер з 1981 по 1988 рік.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я