Звільнити Ассанжа закликав прем’єр-міністра Австралії

22
Звільнити Ассанжа закликав прем’єр-міністр Австралії: Ентоні Албанезе знову закликав до звільнення засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який перебуває у в’язниці у Великій Британії. “Досить”, – сказав Альбанезе в п’ятницю австралійському телеканалу ABC. Він заявив, що зміст 51-річного австралійця, який триває під вартою, «розчаровує» і не приносить нікому користі.

«Я думаю, що справу Ассанжа необхідно розглянути з точки зору того, що сталося, які звинувачення і чи перевищує фактично відбутий термін те, що було б доречним, якби це було доведено», – наголосив Альбанезе.

Ассанж перебуває у лондонській в’язниці вже чотири роки. До цього він сім років перебував у посольстві Еквадору у Великій Британії, щоб уникнути арешту та екстрадиції до США. Наприкінці минулого року Альбанезе вже заявляв: «Моя позиція зрозуміла і також зрозуміла уряду США: настав час покласти край цій справі». Однак усі дипломатичні зусилля його уряду досі не призвели до вирішення проблеми, сказав він.

Сполучені Штати звинувачують Ассанжа, поряд з американською викривальницею Челсі Меннінг, у крадіжці та публікації секретних матеріалів військових операцій в Іраку та Афганістані, наражаючи на небезпеку життя викривачів. У разі екстрадиції їй може загрожувати до 175 років ув’язнення. Прихильники Ассанжа, навпаки, вважають його мужнім журналістом, який оприлюднив військові злочини. Уряд Лондона дав згоду на екстрадицію. Однак юридичне перетягування канату ще не закінчено.

Читайте також:  Лісові пожежі в Канаді гасить армія

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я