Біль під час менструації

49
менстуальний біль

За даними різних організацій, від 50 до 95% жінок відчувають біль у “ці дні”.

Під час менструації підвищується рівень простагландинів в організмі. І саме тому збільшується чутливість до скорочень матки – виникає дискомфорт.

Важливо аби менструація не порушувала Ваше звичне життя. Адже одна справа – легкий дискомфорт (його в певній мірі відчувають усі жінки), і зовсім інша – сильний біль внизу живота чи в попереку, діарея, нудота і навіть втрата свідомості.

В будь-якому випадку треба говорити про це своєму гінекологу. Адже такі симптоми характерні для:

  • первинної дисменореї – що з’являється з початком менструацій у підлітка і з часом може минути через зміну гормонального фону чи з початком статевого життя. В деяких випадках лікар призначає лікування;
  • вторинної дисменореї. Для неї характерний сильний біль, який з віком чи початком статевого життя не слабшає. Подекуди за такого діагнозу навіть статевий акт супроводжується болем.

Менструальний паралізуючий біль – сигнал, що треба обов’язково звернутися до лікаря. Обстеження допоможе з’ясувати причини та виявити складніші захворювання. Про них я розповім в наступних дописах.

Не дозволяйте болю керувати своїм життям. І мова не лише про кілька днів на місяць! Життя під час менструації може бути як в рекламі!

Будьте здорові!

Читайте також:  Жахливі кадри — павук оселився у вусі людини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я