Бундестаг обговорює протести у Лютцераті

43

Лютцерат був евакуйований під час широкомасштабної поліцейської операції, яка тривала кілька днів усупереч опору сотень кліматичних активістів. Після заворушень виникла гостра потреба у дискусії.

 

Бундестаг обговорює протести у Лютцераті

На сесії питань та відповідей у ​​Бундестазі, присвяченій протестам у Лютцераті, обговорювалася поведінка поліції та демонстрантів, а також енергетична політика федерального уряду.

У ході дебатів особливо критикувалися «зелені», які підтримали у Бундестазі компроміс щодо відмови від вугілля в рейнських вугільних родовищах, але з лав яких лунали несхвальні голоси з приводу виселення Лютцерату.

Критика «зелених

Депутат від ХСС Фолькер Ульріх звинуватив “зелених” у подвійних стандартах. Він сказав, що “зеленим” доводиться спалювати більше бурого вугілля і, отже, викидати більше CO2, тому що вони самі відкинули перехідне розширення ядерної енергетики.

Джанін Віслер, член парламенту від Лівої партії, звинуватила «зелених» у надмірній готовності йти на компроміс у питаннях захисту клімату: «Коли справа справді стає серйозною, «зелені» демонструють хребет як желе».

Зелені» захищають компроміс

Представник парламентської групи «зелених» з питань клімату та енергетичної політики Інгрід Нестле виступила на захист компромісу щодо поступової відмови від вугілля до 2030 року в рейнській гірничодобувній галузі, заявивши, що зараз важливими є відновлювані джерела енергії, енергоефективність та економія. “І ось тут світлофор доставляє”.

Декілька виступаючих підкреслили високу цінність права на демонстрацію, але попередили, що протести мають залишатися мирними. Представник із внутрішньої політики парламентської групи СвДП Мануель Хеферлін висловив аналогічну думку і застеріг від поляризуючих дебатів. «Власна думка стає абсолютною». Тоді компроміси сприйматимуться як особиста поразка, що призведе до перетину кордону.

Необхідна переоцінка

Себастьян Фідлер із СДПН заявив, що ліві екстремісти намагаються підірвати кліматичні протести. Це дискредитує «добрі зусилля кліматичних активістів». Лукас Беннер, член парламенту від «зелених» з Ахена, наголосив, що більшість провела демонстрацію в Лютцераті «абсолютно мирно». Він сказав, що необхідно переглянути сцени демонстрації у Комітеті внутрішніх справ у Північному Рейні-Вестфалії – тут пролунали звинувачення у надмірному насильстві щодо поліції.

Читайте також:  Трамп вимагає тимчасово заборонити ФБР ознайомитися з документами, вилученими під час обшуку в його будинку

Однак він також повідомляв про окремих радикальних активістів: наприклад, минулого тижня було розбито вікна офісу його виборчого округу, а серед активістів ходили розмови про «зраду та спротив».

Тематичні дебати під назвою «Lützerath – атака на верховенство закону» було проведено на прохання AfD. Члени парламенту від AfD говорили про «кліматичних терористів». Депутат Карстен Хільзе поставив під сумнів загрозу зміни клімату.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я