В умовах важкої економічної кризи: Аргентина обирає президента

9

Близько 40% населення колись багатої країни живе за межею бідності. Наразі йде обрання нового президента. Вважається, що у самопроголошеного «анархо-капіталіста» Мілея є добрі шанси.

Президентські вибори в Аргентині: Хав

В умовах важкої економічної кризи: Аргентина обирає президента

В Аргентині розпочалися президентські вибори. Фаворитом першого туру голосування у неділю став лібертаріанський популіст Хав’єр Мілей. Самопроголошений «анархо-капіталіст» хоче запровадити долар США як законний платіжний засіб, скасувати центральний банк і багато міністерств, а також радикально скоротити соціальні витрати. Кандидат від партії La Libertad Avanza («Свобода просувається») боровся з чинним міністром економіки Серхіо Массою від лівого Союзу за Вітчизну та колишнім міністром внутрішніх справ Патрісією Буллріч від консервативного опозиційного альянсу Juntos por el Cambio («Разом за зміни»).

Друга за величиною економіка Південної Америки загрузла в глибокій економічній кризі: рівень інфляції становить 138%, близько 40% населення колись багатої країни живе за межею бідності. Аргентина страждає від роздутого державного апарату, низької продуктивності праці в промисловості та великої тіньової економіки, що позбавляє державу значної частини податкових надходжень. Національна валюта, песо, продовжує втрачати ціну по відношенню до долара США, а гора боргів постійно зростає.

Для повної перемоги на виборах у першому турі кандидату необхідно набрати не менше 45% голосів, або 40% голосів і на десять процентних пунктів випередити друге місце. Якщо жоден із кандидатів не здобуде перемогу у першому турі, то 19 листопада два найсильніші кандидати вийдуть у другий тур. Майбутній президент вступає на посаду 10 грудня.

Читайте також:  Церкви посилають послання про мир проти війни

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я